Недеља, 17. Фебруар 2019.

Убедљива победа Попинчана

Током зимске паузе попиначки ФК „Напредак“ појачао је тим са 12 нових играча, тако да ће у борбу за опстанак у сремсколигашком друштву ући практично са новом поставом. Квалитет и најаву борбе за опстанак показали су јуче на домаћем терену у пријатељској утакмици против ФК „Прово 2015“ из Прова.

Током утакмице у Попинцима јасна је била разлика у квалитету екипа. Већ у 26. минуту на убачену лопту са десне стране, пред голом Прова, најбоље је реаговао Јанковић и то је 1:0. Желећи да избије лопту из свог казненог простора, један од одбрамбених играча гостију напуцава Ивковића, и предност Напретка је била дуплирана. При крају првог полувремена, Сремац, зимско појачање попиначког сремсколигаша, одлично проиграва Ж.М. Јовановића и то је било убедљивих 3:0. Након прекршаја над Ерцегом у казненом простору Прова 2015 у 75. минуту, судија досуђује пенал, који Јанковић претвара у гол. Почасни гол гости постижу неколико минута пре краја утакмице: стрелац са 11 метара био је Тодоровић. Коначан резултат Напредак – Прово 2015 4:1 (2:0)

На игралишту Напретка, пред око 100 гледалаца, судио је Саша Бежановић из Попинаца.

НАПРЕДАК: Нешић, Скопљак, Врачев, Ж.М. Јовановић, С.М. Јовановић, Ђилас, Јанковић, Ивковић, Марјановић, Кљајић и Сремац. Играли су још: Николић, Видакоц, Пувалић, Тица, Ерцег, Савић, И. Јовановић и М. Јовановић.

ПРОВО 2015: Швабић, Илић, Богдановић, Суботић, Марић, Милијанчевић, Брзаковић, Н. Мирковић, Мишић, С. Марковић и Рашковић. Играли су још: Тодоровић, Николић и Поповић.