Понедељак, 26. Новембар 2018.

Пећиначки клубови доминирају Сремом

Фудбалски клуб „Слобода“ из Доњег Товарника који се такмичи у Сремској лиги и ФК „Доњи Срем 2015“ из Пећинаца који се такмичи у Међуопштинској лиги Срем, након завршеног јесењег дела првенства заузимају убедљиво прво место на табели својих лига. У оквиру 15. кола Сремске лиге фудбалери Слободе савладали су Будућност из Салаша Ноћајског и тако се са 37 бодова позиционирали на првом месту. Такође, пећиначки Доњи Срем 2015 савладао је јуче у Огару, у оквиру 15. кола Међуопштионске лиге Срем, домаћи Шумар и учврстио се на врху табеле са 39 бодова.

Пећиначки фудбалери јуче су у Огару већ у 10. минуту постигли први гол. После шута Штетића, Петковић је кратко одбио лопту до Митровића који је шаље у мрежу. Предност гостију повећао је Марковић у 23. минуту, који је од свих актера утакмице био најрасположенији за игру. У наставку утакмице, домаћин је заиграо далеко ангажованије, те је у 61. минуту, после центаршута Ћопића, на правом месту био Радовановић, који је смањио на 1:2. Све дилеме отклонио је искусни Марковић у 79. минуту, када је постигао свој други гол, за коначних 1:3.

На игралишту Шумара у Огару, судио је Цвико Радојевић из Бачинаца, који је током 90 минута игре поделио три жута картона. Стрелци: Радовановић у 61. минуту (Шумар), Митровић у 10, Марковић у 23. и 79. минуту. Жути картони: Врачевић и Трумић (Шумар), Стојиљковић (Доњи Срем).

ШУМАР: Петковић, З. Миличевић, Врачевић (од 62. Цветиновић), Трумић, Ђокић, Вукић (од 80. Деспотовић), Обрадовић, Радовановић, Зујић (од 75. Спасојевић), Ћопић, Бабић.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Љубојевић (од 80. Радивојевић), Стојиљковић, Перишић, Митровић, Штетић, Весић, Обреновић (од 55. Радовановић ), Ристивојевић, Новић, Марковић (од 87. Великић).