Понедељак, 19. Новембар 2018.

Нова три бода и прво место за Слободу

С великим нестрпљењем љубитељи фудбала очекивали су јучерашњи сремсколигашки дерби 14. кола, између Слободе и Јадрана из Голубинаца. Доминација на терену донела је фудбалерима Слободе три нова бода и прво место на табели.

Прва промена резултата била је у 9. минуту: домаћин је освојио лопту на средини терена, која је била прослеђена на десну страну Кордолупу. Уследио је центаршут пред гол Јадрана, чија одбрана не реагује најбоље, што кажњава голом искусни Кнежевић. Покушавали су фудбалери Јадрана да изједначе, међутим, без резултата. Кнежевић у 55. минуту својим другим голом повећава предност Слободе на 2:0, што је и коначан резултат утакмице. Након деведесет минута игре, товарничка Слобода са три нова бода позиционирала се на врху табеле.

На стадиону Слободе у Доњем Товарнику, пред око 150 гледалаца, судио је Бранислав Љубинковић из Руме, који је поделио осам жутих и један црвени картон.

Доњи Товарник: Игралиште Слободе. Гледалаца: 150. Судија: Бранислав Љубинковић (Рума). Стрелац: Кнежевић у 9. и 55. минуту. Жути картони: Митровић, Драгојевић и Јеж (Слобода), Чавић, Милетић, Којчиновић, Милаковић и Рајић (Јадран). Црвени картон: С. Ковачевић (Јадран).

Слобода: Радосављевић, Рагастовац, Арсеновић (од 46. Јеж), Митровић, Нинић, Ђуричић, Кордолуп, Кнежевић (од 75. Мајсторовић), Ашћерић (од 70. Радошевић), Кресојевић и Драгојевић.

Јадран: Чавић, Малетић, Булатовић, Тутек, Којчиновић, Милаковић, Рајић, Пекић, Марковић, Бранковић и Радић (од 46. Драгутиновић).