Понедељак, 22. Октобар 2018.

Нерешено у Доњем Товарнику

На дербију Сремске лиге одиграном у недељу у Доњем Товарнику између првопласиране на табели домаће Слободе и гостију из Инђије ФК „Железничар“ који тренутно заузима друго место на табели, навијачима домаћег клуба представљен је нови тренер Слободе Живко Будимировић, чија тактика је у овом сусрету била очигледна - игра на бод.

Прву (полу)прилику имала је Слобода у 13. минуту, када је Јоргић одлично проиграо Рагастовца: на жалост по домаћина, акција није донела промену резултата, као ни утрчавање Марјановић (Железничара) 5-6 минута касније у празан простор. Исти играч је био у сјајној прилици у 28. минути. Најидеалнију шансу на утакмици пропустила је Слобода у 71. минуту: након убачене лопте из угла, највиши пред голом Милиновића био је Нинић, који погађа стативу. На одбијену лопту натрчава Мајсторовић, који шаље лопту у гол. Међутим, мрежу гостију „брани“ Кнежевић, неспретно покушавајући да потврди погодак. Утакмица је завршена нерешеним резултатом Слобода – Железничар 0:0, чиме је остао непромењен распоред на табели.

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе. Гледалаца: 150. Судија: Саша Ранисавић (Сремска Митровица). Жути картони: Ђуричић, Ашћерић, Кресојевић и Драгојевић (Слобода), Димитријевић и Јуришић (Железничар).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 6,5, Јоргић 7, Митровић 7, Нинић 8 , Ђуричић 7, Кордолуп 6 (од 80. Радошевић), Кнежевић 6, Ашћерић 6 (од 60. Мајсторовић), Кресојевић 6,5, Драгојевић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7, Димитријевић 7, Катарић 7, Марјановић 6,5 (од 77. Јањуз), Мрђа 6 (од 46.Кривокућа 6,5), Јерковић 7 (Бугарин), Јуришић 7, Лукић 7. Крунић 7,5, Ракар 6,5, Костић 7.