Уторак, 25. Септембар 2018.

Лидер поражен у Шимановцима

После пораза Хајдука у 5. колу у Београду, од Синђелића, љубитељи фудбала су се прибојавали јучерашње утакмице 6. кола Треће лиге ветерана у Шимановцима, где је гостовао лидер ПКБ из Падинске Скеле. О каквој екипи је реч, показује табела пре данашње утакмице: пет утакмица – пет победа, уз гол разлику 21:3. Међутим, за разлику од утакмице са Синђелићем, где је Хајдук био лишен услуга 5-6 стандардних првотимаца, против ПКБ-а је био практично комплетан, што се умногоме видело на терену.

У 18. минуту голом Филиповића домаћин је повео 1:0, а само 7-8 минута касније за 2:0: стрелац је био Игњатовић. До краја првог полувремена није било промене резултата. У наставку утакмице иницијатива гостију, који стварају неколико сјајних прилика. Међутим, голман Хајдука Ђермановић, увек је из неугодних ситуација излазио као победник. Коначно, у 86. минуту, Јаковљевић ставља тачку на резултат голом за коначних 3:0.

Резултати 6. кола: Хајдук (Шимановци) - ПКБ (Падинска Скела) 3:0, Синђелић (Угриновци) – ТЕК Слога (Велики Црљени) 3:1, Будућност (Добановци) – Синђелић (Београд) 4:2 и Лештане – Славија (Београд) 1:2. Утакмица Железник (Београд) – Болеч игра се 25. септембра.

Табела: 1. ПКБ (21:6) 15, 2. Хајдук (19:11) 11, 3. Будућност (15:12) 11, 4. Синђелић (У) (16:10) 10, 5. Синђелић (Б) (14:13) 10, 6. ТЕК Слога (11:11) 8, 7. Железник (6:6) 8, 8. Аданекс (8:10) 6, 9. Болеч (9:14) 5, 10. Славија (5:10) 4, 11. Торлак (11:20) 2 и 12. Лештане (6:18) 1 бод.