Недеља, 9. Септембар 2018.

Слобода успешна у Руми

Слобода је остварила је још једну победу: у премијерној утакмици 4. кола у окриву Сремске лиге, као гост, победила је румски Словен 2:1 и тренутно на табели заузима челну позицију, са максималних 12 бодова.

Гости из Доњег Товарника су први пут, против врло младе екипе Словена, озбиљније припретили у 9. минуту, када је Кнежевић убацио лопту у казнени простор Слободе: међутим, Јеж је за делић секунде закаснио. Пет-шест минута касније још једна (полу)прилика за госте: Трбовић је сам себи створио прилику за шут, али, лопта пролази поред гола. И како то обично бива у фудбалу, казна за неискоришћене прилике брзо је стигла: гол у 20. минуту, Адамовић бежи Нинићу и избија сам испред голмана Радосављевића и шаље лопту у мрежу. Идеалну шансу за поравнање резултата није искористио Јеж у 37. минуту: нашао се у идеалној позицији, на неколико метара од гола Словена. Минут – два и Трбовић је покушао нешто више, али његов шут није донео промену резултата. У 42. минуту, видела се једна од најјачих страна Слободе: игра после прекида. На центаршут Кресојевића, пред голом Словена највиши у скоку је био Нинић, који добро одмереним ударцем главе шаље лопту у гол.

У наставку утакмице Кордолуп у 55 минуту није искористио прилику да Слободу доведе у вођство, као и Нинић десетак минута касније. Иницијатива гостију материјализована је у 75 минуту: лепу акцију, која је ишла преко Кнежевића и Радошевића, голом је завршио Рагастовац.

На игралишту у „Борковачкој долини“ у Руми, пред око 150 гледалаца судио је Бојан Селаковић из Лаћарка.

СЛОВЕН: Карас, Топић (од 75. Кљајић), Отржан, Селаковић (од 80. Ђукнић), Кнежевић, Батањски, Путник, Поповић, Станић, Ракић, Адамовић (од 65. Вујевић).

СЛОБОДА: Радосављевић, Јоргић, Митровић, Нинић, Ђуричић, Кордолуп (од 75. П. Мајсторовић), Кнежевић, Трбовић (од 72. Радошевић), Кресојевић, Јеж (од 57. Рагастовац), Драгојевић.