Општина Пећинци
Четвртак, 6. Септембар 2018.

Пећинчани освојили пехар

Повратак

Јуче је на пећиначкој Сувачи одиграна финална утакмица Купа ФСС на подручју ОФС Пећинци, у којој су се састала најбоља два тима са територије наше општине – ФК „Доњи Срем 2015“ и ФК „Слобода“. Више среће јуче су имали Пећинчани који су у занимљивој утакмици савладали товарничку Слободу са 3:0.

Навијачи се нису ни сместили на трибинама, а Доњи Срем 2015 је пропустио колосалну прилику: на центаршут Бероње, Чавић потпуно неометан, главом шаље лопту поред гола.

У 13. минуту 1:0: Дроњак прихвата одбијену лопту, после изведеног корнера за домаћина, и шутира - на путу ка голу, лопта погађа неког од одбрамбених играча Слободе и завршава у мрежи. Најлепши детаљ на утакмици виђен је у 20. минуту: Чавић се изборио за лопту негде око средине терена и када је био на око 25 метара од гола, сјајно шутира - Радосављевић је био немоћан. Покушавао је сремсколигаш из Доњег Товарника нешто више, али без успеха. Једноставно, фудбалери Доњег Срема 2015 били су у свом елементу. Потврда тога је и гол искусног Митровића у 55. минуту за 3:0. Прилику да ублажи пораз Слободе имао је Јеж у последњим тренуцима игре, када није успео да реализује пенал.

Пехар капитену Доњег Срема 2015, Ненаду Митровићу, уручио је председник општине Пећинци мр Жељко Трбовић.

„Честитам фудбалерима Доњег Срема 2015 на заслуженој победи у финалу Купа на подручју ОФС. Пећинчанима желим и у наставку такмичења много успеха“ – рекао је први човек пећиначке општине.

Капитен победничке екипе Ненад Митровић није крио задовољство због извојеване победе и освојеног пехара

„Драго ми је што смо наставили с добром игром. Ова победа биће нам велики подстрек и у првенственим мечевима“ – изјавио је Митровић.

Од фудбалера Слободе се много више очекивало, а незадовољство није крио ни капитен Милош Трбовић.

„Разочарали смо са приказаном игром, те је домаћин заслужено дошао до победе. Остаје нам да се усредсредимо на првенствене утакмице“ – самокритичан је био капитен Трбовић.

На стадиону Спортског центра „Сувача“ у Пећинцима, пред око 200 гледалаца судио је Бојан Павловић из Огара.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Ристивојевић, Љубојевић, Дроњак, Штетић, Митровић, (од 68. Стоисављевић), Новић, Радивојевић, Бероња, (од 80. Николић), Чавић, (од 58. Марковић).

СЛОБОДА: Радосављевић, Јоргић, Митровић, Нинић, Кордолуп, Рагастовац, П. Мајсторовић (од 58. Кресојевић), Трбовић (од 80. Арсеновић), М. Мајсторовић, Радошевић (од 58. Јеж).