Понедељак, 3. Септембар 2018.

Нови бодови за Слободу

Јуче је у Доњем Товарнику одиграна утакмица 3. кола Сремске лиге између домаће Слободе и гостију из Љукова. У неизвесној утакмици домаћи тим је озбиљније припретио преко Драгојевића, који је у 11 минуту упутио добар шут ка голу Мијатовића, али све се завршило без промене резултата. Први гол је виђен у 20. минуту: Кордолуп упућује центаршут пред гол Љукова: Марковић неспретно реагује, те шаље лопту у сопствену мрежу. Ипак, на одмор се отишло с нерешеним резултатом: у 41. минуту шут Карића, нешто искоса, са леве стране, за резултат 1:1.

Током другог полувремена, домаћин је углавном имао иницијативу, али без материјализације. Јеж у 55. минуту погађа пречку гола Љукова, а у 67. минуту и Драгојевић је био у прилици за нешто више. С друге стране, и Љуково је било у (полу) шанси: у 50. минуту је виђен врло неугодан шут Чучковића.

И када се мислило да ће гости успешно одолети нападима Слободе у 87. минуту промена резултата: Кордолуп са десне стране улази у казнени простор Љукова, где је заустављен на непрописан начин и судија Блажон из Руме, без размишљања, показује на „белу тачку“: Владан Нинић је био сигуран извођач најстрожије казне и то је било коначних 2:1.

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе. Гледалаца: 150. Судија: Владимир Блажон (Рума). Стрелци: 1:0 Кордолуп у 20 минуту, 1:1 Карић у 41, 2:1 В. Нинић у 87. из пенала.

СЛОБОДА: С. Нинић, Рагастивац, Јоргић, Митровић, В. Нинић, Кордолуп, Ашћерић (од 70. Радошевић), Трбовић, Гемери (од 5. Гемери), Јеж (од 65. Ђуричић), Драгојевић.

ЉУКОВО: Мијатовић, Ковачевић, Марковић, Кнежевић, Тривковић, Живковић, Убовић, Стојановић (од 70. Миладиновић), Карић. Крстић, Чучковић (од 70. Шестовић)