Општина Пећинци
Понедељак, 27. Август 2018.

Слобода боља у Попинцима

Повратак

У оквиру Сремске лиге јуче је у Попинцима одиграна утакмица другог кола између Напретка и Слободе из Доњег Товарника, у којој су успешнији били гости, који су тријумфовали са 2:1.

Домаћин је повео у 16. минуту: Ивковић је одлично повео напад по десној страни, а на најбољи начин је „материјализовао“ Макарић. Уследио је период игре у којем је Слобода доминирала и створила више прилика, а занимљиво је да су оквир гола Бркића погађали Драгојевић (у два наврата), Митровић, Јоргић. Коначно, у 41. минуту поравњање резултата: после центаршута Рагастовца са десне стране, пред голом Бркића најбоље је реаговао Драгојевић.

У наставку утакмице Макарић у 67. минуту пропушта прилику да Напредак још једном доведе у резултатску предност. И када су сви очекивали поделу бодова, на самом крају утакмице „шок“„ за домаћина: Кресојевић је пробио по левој страни и центрирао у казнени простор Напретка, где је на правом месту био Владан Нинић, који „из прве“ шутира и шаље лопту под саму пречку гола Бркића.

На игралишту Напретка у Попинцима, пред око 150 гледалаца судио је Маринко Ћирковић.

НАПРЕДАК: Бркић, Н. Јовановић, Скопљак, Миличевић, Јанковић, Макарић, Чурчин, Ивковић, Василић, Врачев, Димитријевић (од 77. Увалић ).

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац (од 65. Кресојевић), Јоргић, Митровић, В. Нинић, Ђуричић, Ашћерић (од 60. Радошевић), Трбовић (од 56. П. Мајсторовић ), Гемери, Јеж, Драгојевић.