Четвртак, 26. Јул 2018.

Пријатељски сусрет екипа са шампионским амбицијама

Љубитељи фудбала из пећиначке општине, су с великим нестрпљењем очекивали пријатељску утакмицу Слободе и Доњег Срема 2015, две екипе које су најавиле да у нову сезону улазе са шампионским амбицијама. И за јучерашњи сусрет тренер Слободе Никола Цветичанин није имао превелик избор играча на које је могао рачунати, због сезоне годишњих одмора. С друге стране, шеф стручног штаба пећиначке екипе Дејан Ракић није имао тих проблема.

Гости су повели у 20. минуту, када је Новић (доскорашњи првотимац Слободе) прелепим шутем са око 25 метара савладао Саву Нинића. Занимљив детаљ из првог полувремена: као најистуренији нападач у Слободи био је „први голман“ Андреја Радосављевић. Предност Доњег Срема 2015 повећао је Марковић у 75. минуту, да би Митровић у 85. минуту „ставио тачку“ и то је било коначних 0:3. Учешће на Меморијалном тријагоналном турниру, дан раније у Доњим Петровцима, очигледно је оставило трага на фудбалере Слободе.

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе. ГЛЕДАЛАЦА: 100. СУДИЈА: Бојан Павловић (Огар). СТРЕЛЦИ: 0:1 Новић у 20, 0:2 Марковић у 75, 0:3 Н. Митровић у 85. минуту.

СЛОБОДА: С. Нинић, Митровић, В. Нинић, Драгојевић, Рагастовац, М. Мајсторовић, Радошевић, Кордолуп, П. Мајсторовић, Радосављевић, Ашћерић. Играли су још: Николић и Арсеновић.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Радивојевић, Штетић, Стојиљковић, Новић, Весић, Илић, Перишић, Марковић, Н. Митровић, Ћопић. Играли су још: Бабић, Чавић, Обреновић и Кнежевић.