Понедељак, 25. Јун 2018.

Завршен бараж за попуну Војвођанске лиге - Југ

Иако је Слобода имала јуче безрезервну подршку препуних трибина у Доњем Товарнику, ипак није имала среће. Друга финална утакмица баража за попуну Војвођанске лиге – Југ завршила се резултатом 2:3, чиме се румски сремсколигаш пласирао у виши ранг. Срчаност на терену фудбалера Слободе овај пут није била довољна, али нову прилику доњотоварнички сремсколигаш имаће већ следеће јесени, када крене нова сезона.

Домаћин је повео голом Кнежевића у 22. минуту, који је најбоље реаговао пред голом Првог маја на убачену лопту из угла. Резултат је поравнао Мачвански у 40. минуту, после велике гужве и одбијених лопти пред голом Радосављевића. У 52. минуту, лопта прескаче Кресојевића, једног од последњих играча у одбрани Слободе, и долази до Добића, шаље у мрежу. Марковић у 61. минуту из непосредне близине шутира у гол гостију. На одбијену лопту натрчава Мајсторовић и шаље је иза леђа Шегавца. Коначно, у 72. минуту Лацковић доводи Први мај у вођство за коначних 2:3.

Пред око 700 гледалаца на игралишту Слободе, јуче је судио Марко Гњатовић из Новог Сада, који је за 90 минута игре поделио 4 жута картона и један црвени.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац , Митровић (од 46. Гемери), В. Нинић, Кресојевић, Кордолуп, Кнежевић, Ашћерић, Радошевић (од 49. Марковић), Мајсторовић (од 70. Обрадовић), Перишић .

ПРВИ МАЈ: Шегавац, Лазић, Пендо, Мачвански, Крстић , Милојевић, Радишић, Милић (од 62. Лацковић ), Чупељић , Добић (од 78 Јеж), Зец.