Петак, 15. Јун 2018.

Слобода у финалу

У реванш утакмици против Јединства из Руменке, одиграној јуче у Доњем Товарнику, мреже су мировале, али због победе у Руменки од 2:1, Слобода је други финалиста баража за попуну Војвођанске лиге - Југ. У другом полуфиналном пару, ТСК (Темерин) – Први мај (Рума), успешнији је био румски сремсколигаш: у Темерину 2:1, а у Руми 1:0. Финалне утакмице баража Први мај – Слобода, играју се 20. јуна у Руми, а 24. у Доњем Товарнику.

Гости из Руменке су озбиљно припретили у 9. минуту, када је на одбијену лопту, пред голом Слободе, натрчао Новичевић. Срећом по домаћина, лопта није завршила у мрежи. Прва озбиљнија прилика домаћина виђена је у 15 минуту: Кордолуп је лепо проиграо Кнежевића, који шутира са око 20 метара: све се завршило без промене резултата. До краја полувремена, виђено је више полуприлика на обе стране.

И у наставку утакмице, гости нису смањивали ритам. Тривуновић, „ударна полуга“ Јединства, у 48. минуту шаље врло незгодну лопту ка голу Радосављевића. Најзанимљиви детаљ на утакмици виђен је у 65. минуту: Марковић са десне стране улази у казнени простор Јединства, где га на недозвољени начин зауставља Станар, те судија Јањуш показује на „белу тачку“. На жалост по домаћина, Марковић не успева да реализује пенал. До краја утакмице, више је био „у центру пажње“ судија, који је пренервозне играче смировао картонима.

У редовима домаћина, посебно расположени за игру били су голман Радосављевић и „централни стуб одбране“ Владан Нинић.

„Утакмица је била врло тврда, са много прилика на обе стране. Јединство је поново потврдило да је врло квалитетна и незгодна екипа. Мислим да смо заслужено у финалу: играли смо храбро и сложно. Наравно, уз доста среће, а срећа прати храбре. Утакмице против Првог маја увек су ми биле омиљене и с великим нестрпљењем их очекујем. На нама је да се спремимо тактички и убеђен сам да у Руми можемо доћи до доброг резултата, који би требало да на нашем терену потврдимо и тако се пласирамо у виши ранг“ – рекао је Радосављевић.

На стадиону Слободе у Доњем Товарнику, пред око 600 гледалаца, судио је Предраг Јањош, који је поделио укупно 13 жутих картона и један црвени за играча Јединства Драгана Пекеза.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Марковић, Митровић, В. Нинић, Кордолуп, Кнежевић, Ашћерић, Трбовић, Гемери, Перишић.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин, Станар, Марић, Стевановић, Филиповић, Видосављевић. Ђанковић, Познановић (од 80. Бакић), Новаковић, Зељковић (од 73. Вићићевић), Тривуновић.