Општина Пећинци
Понедељак, 11. Јун 2018.

Слобода на добром путу

Повратак

Фудбалери Слободе из Доњег Товарника јуче су у Руменки одиграли прву утакмицу баража за попуну Војвођанске лиге – Југ, против домаћина ФК „Јединства“. Након 90 минута гости су славили резултатом 2:1.

Утакмица је започела колосалном шансом домаћина - велика гужва пред голом Слободе, у којој Новићевић пропушта прилику за гол. Минут – два касније, Марковић шутира лопту под саму пречку гола домаћина: голман Бројчин је не висини задатка. У 8. минуту, Кордолуп центрира у срце казненог простора Јединства: у скоку је највиши Нинић, који главом упућује лопту у гол. Срећом по домаћина, лопта погађа пречку. Вредно помена је одличан шут Кнежевића са око 20 метара: Бројчин је и овог пута био сигуран. У последњим тренуцима првог полувремена виђен је добар шут Тривуновића, нападача домаћина, који није донео промену резултата.

Друго полувреме домаћин започиње с великом иницијативом, али тек у 62. минуту долази до промене резултата: искусни Ашћерић шутира искоса, са леве стране, са око 20 метара удаљености од гола домаћина. Ударац је толико био прецизан да је лопта завршила у мрежи Јединства, у контра углу. Домаћин се није предавао и пет минута касније поравнава резултат: у свом казненом простору Кресојевић на недозвољен начин зауставља Тривуновича, те судија сасвим оправдано досуђује пенал, који у гол претвара Зељковић. И када су сви очекивали да ће се утакмица завршити нерешено, драстичан пад концентрације одбрамбених играча Јединства, голом кажњава Мајсторовић у 86. минуту.

На игралишту Јединства пред око 500 гледалаца јуче је судио Марко Делибашић из Врбаса.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин, Латиновић, Станар, Стевановић, Филиповић, Видосављевић, Данковић, Вучићевић (Познановић), Новичевић, Зељковић, Тривуновић (Бакић).

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Марковић, Митровић, Нинић, Кордолуп, Кнежевић, Ашћерић (Обрадовић), Радошевић (Кресојевић), Гемери, Перишић.