Уторак, 5. Јун 2018.

Завршена лига фудбалских ветерана

Хајдук од наредне сезоне у вишем рангу такмичења.

Спуштена је завеса на такмичарску 2017/2018. годину 4Б Лиге фудбалских ветерана. Као што се очекивало, шимановачки Хајдук је, као гост, победио БУСК 1913 из Београда 3:1 (1:1) и задржао је предност на лидерској позицију у односу на првог пратиоца од 13 бодова. Од следеће сезоне шимановачки ветерани такмичиће се у Трећој лиги фудбалских ветерана.

Сремчица – Локомотива (Железник) 3:0

Табела: 1. Хајдук 76, 2. Сремчица 63, 3. Лавиринт 60, 4. Умка 60, 5. Рушањ 44, 6. Обреновац 36, 7. Ветерани 78, 8. Локомотива 35, 9. Бељина 31, 10. Стрелац 30, 11. Крајишник 27, 12. Посавина 15, 13. Републички органи 14, 14. БУСК 1913 8 бодова.

БУСК 1913 – Хајдук 1:3 (1:1)

Београд: Игралиште БУСК-а 1913. Гледалаца: 50. Судија: Драгољуб Спасић (Београд). Стрелци: 0:1 Кнежевић у 13, 1:1 Гелевски у 40, 1:2 Радојчић у 75, 1:3 Кнежевић у 87. минуту.

БУСК 1913: Билић, Гачић, Ковчин, Косојевић, Станковић, Стапар, Опачић, Пољак, Гелевски, Вукић, Георгијевић. Играли су још: Перовић, Крстић, Каурин, Мишић, Атанацковић и Нешић.

ХАЈДУК: Матић, Медић, Деврња, Васић, Катанић, Рељић, Радосављевић, Безбрдадица, Игњатовић, Кнежевић, Честић. Играли су још: Јаковљевић, Радојчић и Стојановић.

Када је Хајдук преко Кнежевича у 3. минуту дошао у вођство, чинило се да ће доћи до још једне убедљиве победе. Међутим, на изузетно тврдом терену и по спарном времену, домаћин се боље снашао. Најпре је у 40. минуту поравнао резултат (Гелевски), да би током већег дела другог полувремена успешно бранио. Ипак, физички спремнији Хајдук, головима Радојчића (75. минут) и Кнежевића (87. минут) поставља ствари на своје место.