Општина Пећинци
Понедељак, 28. Мај 2018.

Пећинчани поделили бодове

Повратак

Јуче су се на стадиону „Сувача“ у Пећинцима састали домаћи тим ФК „Доњи Срем 2015“ и ФК „Доњи Петровци“, у оквиру 27. кола Међуопштинске лиге Срем. У занимљивој утакмици, само неколико минута је делило Пећинчане од победе и „велика три бода“! Међутим, изједначујући гол примили су при крају утакмице и тако „изгубили корак“ у борби за место које води у бараж за Сремску лигу. Ипак, у игри су још 9 бодова и још увек шанси има.

Гости су први припретили: у 6. минуту Љубинковић је нанизао неколико одбрамбених играча Доњег Срема 2015, али на срећу домаћина, после његовог шута лопта пролази поред десне стативе гола Јелаче. У 31. минуту Чавић постиже гол за Доњи Срем 2015, али на интервенцију помоћника (који је сигнализирао офсајд позицију), главни судија Бојан Селаковић из Лаћарка га поништава. И када се очекивао крај првог полувремена, у 44. минуту, Бузаш у свом казненом простору обара Радовановића, а Селаковић досуђује пенал за домаћина, који Љубојевић претвара у гол. Гости су дуго протествовали, мислећи да је пеналу претходила офсајд позиција.

У 50. минуту мучне сцене на терену Спортског центра „Сувача“ - гости су били у нападу и у казненом простору Доњег Срема 2015 када је, по њиховом мишљењу, на недозвољени начин заустављен Љубинковић. Фудбалери Доњег Петровца траже од судије Селаковића пенал који не дели њихово мишљење, и у том тренутку више играча Доњих Петроваца крећу ка свлачионицама, желећи да, напусте утакмицу. Након неколико минута убеђивања, ипак се враћају на терен.

У наставку прилично нервозна игра, са више картона и искључења. Виђене су шансе Чавића (Доњи Срем 2015) и Ковачевића (Доњи Петровци). Домаћи навијачи су се понадали да је њихов клуб пред великом победом, с којом би умногоме повећали шансе за баражом. Ипак, минут-два пре краја утакмице изједначење: Мирослав Шаша кажњава деконцентрисаност домаће одбране и постиже гол и коначан резултат 1:1.

На Спортском центру „Сувача“ судио је, пред око 200 гледалаца, судија Бојан Селаковић из Лаћарка.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Љубојевић, Стоиљковић, Чавић (од 78. минута Бабић), Николић (од 55. минута С. Илић), Весић, Новић, Ћопић (од 86. минута Ненадов), Наић, Радивојевић, Радовановић.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Радивојевић, Путица, Бузаш (од 78. Јовановић), Јоргић, Дикић, Недимовић, Шаша, Стојановић, Ковачевић, Чворков (од 70. минута Бомештар), Љубинковић.