Петак, 18. Мај 2018.

Хајдук једна победа дели од титуле

У оквиру 23. кола Лиге ветерана шимановачки Хајдук је јуче угостио екипу Ветерани 78 из Београда и уз подоста муке је ипак дошао до нове победе. Учестало играње (понедељак – четвртак) све више оставља трага на ветеранима, који су и онако у „солидним годинама“ и са вишком килограма. Поред тога, у игри Хајдука умногоме се осетио изостанак неколико стандардних првотимаца.

Домаћин је повео голом Игњатовића у 6 минуту, да би гости десетак минута касније, преко Јовановића поравнали резултат и то је, уједно, био резултат првог полувремена. Хајдук поново долази у вођство у 57. минуту, голом Радосављевића из пенала, да би на 3:1 вођство повећао Радојчић (63. минут). Пад у игри Хајдука, гости зналачки користе и пореко Јовановића, у 70. минуту смањују на 3:2, а до изједначења долази само два минута касније: стрелац је био Димитрић. Да бодови остану у Шимановцима потрудио се поново Радосаљевић, који је у 85. минуту био сигуран извођач пенала.

После непотпуног кола, Хајдук је лидер и да би обезбедио титулу, потребно је да у преостале четири утакмице (три редовне и једна заостала), оствари бар једну победу.

ШИМАНОВЦИ: Игралиште Хајдука. ГЛЕДАЛАЦА: 50. СУДИЈА: Димитријевић Петар (Нови Београд).

ХАЈДУК: Матић, Добриковић, Деврња, Васић, Медић, Трајковић, Радосављевић, Игњатовић, Безбрадица, Радојчић и Кнежевић. Играли су још: Релић, Лековић, Јаковљевић и Стојановић.

ВЕТЕРАНИ 78: Андрић, Ристић, Кукрикић, Богосављевић, Фуруџић, Јанковић, Лакић, Димитрић, Јовановић, Ступаревић и Петричевић. Играо је још: Стефановић.