Среда, 16. Мај 2018.

Петица Шимановчана у Реснику

Шимановачки Хајдук јуче је у Реснику, у оквиру 22. кола Лиге ветерана, остварио још једну победу против Лавиринта и тако учврстио своју позицију лидера на табели. Када је Хајдук головима Честића (17. и 24. минут) повео 0:2 у Реснику, против Лавиринта, чинило се да је још једна победа „на видику“ и да би требало све да се рутински приведе крају. Међутим, средином другог полувремена долази до великог пада у игри, те домаћин преко Манојловића у 64. минуту смањује на 1:2, а Симић у 68. минуту поравнава резултат. Ипак, Шимановчани „додају гас“ и Кнежевић у 70. минуту доводи Хајдук у вођство од 2:3, а Безбрадица у 81. минуту повисује на 2:4. До краја утакмице, домаћин преко Симића у 86. минуту смањује на 3:4, док Безбрадица „ставља тачку“ у 88. минуту за коначних 3:5.

На игралишту Лавиринта у Реснику, пред око 50 гледалаца судио је Никола Алексић из Београда.

Резултати 22. кола: Обреновац – Сремчица 2:3, Републички органи (Београд) – Рушањ 2:5, Умка – Посавина (Стублине) 6:2, Ветерани 78 (Београд) – Бељина 6:0, Крајишник (Београд) – Стрелац (Мислођин) 2:4, БУСК 1913 – Локомотива (Београд) 0:0 и Лавиринт (Ресник) – Хајдук (Шимановци) 3:5.

Табела: 1. Хајдук (меч мање) 61, 2. Сремчица 54, 3. Лавиринт 52, 4. Умка (два меча мање) 48, 5. Локомотива 35, 6. Рушањ 34, 7. Ветерани 78 (меч мање) 32, 8. Обреновац 27, 9. Стрелац 26, 10. Бељина 24, 11. Крајишник 23, 12. Републички органи (меч мање) 11, 13. Посавина 11, 14. БУСК 1913 (меч мање) 7 бодова.