Понедељак, 14. Мај 2018.

Шумар у трци за шампионску титулу

Дуго очекивани дерби 13. кола Општинске фудбалске лиге Пећинци Шумар (Огар) – Хајдук 1932 (Шимановци) припао је јуче домаћину, који је победио 3:1, те су сада ове екипе поравнате на врху табеле са по 33 бода. С обзиром да је јесенас у Шимановцима Хајдук 1932 победио 2:1, Шумар је у великој предности у случају да и после 14. (последњег) кола буду имали исти број бодова, јер има бољу гол разлику из међусобних сусрета. У том случају, Шумар ће освојити шампионску титулу. За сада, Хајдук је и даље на првом месту на табели, јер се до последњег кола узима у обзир комплетна гол разлика.

Шумар је у резултатску предност стекао у 22. минуту голом Милана Вукића са „беле тачке“. На 1:1 је поравнао Сељими: извео је са десне стране скраћени корнер, упутио је лопту пред гол Шумара, један од обрамбених играча домаћина неспретно реагује и лопту шаље у своју мрежу. Потпуна деконцентрисаност последње линије одбране, Шимановчане је коштала много у 49. минуту: Никола Алфировић голом кажњава неспоразум голмана Хајдука 1932 Пејаковића и искусног Кљештана. У даљем току утакмице велика иницијатива Шумара, који покушава да дође до трећег гола. То се догодило два-три минута пре последњег звиждука судије Зорана Бербера из Пећинаца. Стрелац трећег гола је поново био млади Никола Алфировић.

ШУМАР: Козарев, Гордић (Север), Плавшић, Д. Вукић, Јанковић, Врачевић, Ђокић, Теодоровић (Радојчић), Алфировић, М. Вукић, Костић.

ХАЈДУК 1932: Пејаковић, Војкић (Лемајић), Јовичић, Кљештан Алексић, Михић, Арачић, Ђоковић, П. Вукашиновић, Сељими, Андрић.

ОГАР: Игралиште Шумара. ГЛЕДАЛАЦА: 200. СУДИЈА: Зоран Бербер (Пећинци). ЖУТИ КАРТОНИ: Радојчић, Плавшић и Јанковић (Шумар), Алексић, Кљештан и Јовичић (Хајдук 1932). ЦРВЕНИ КАРТОН: Алексић, други жути (Хајдук 1932).