Општина Пећинци
Субота, 5. Мај 2018.

Хајдук 1932 добио општински дерби

Повратак

Првенство Општинске лиге Пећинци улази у саму завршницу, а данас је у Шимановцима одиграна утакмица између домаћег Хајдука 1932 и Сремца из Деча. Домаћину су бодови били преко потребни, како би задржали лидерску позицију, што су показали и на терену савладавши госте из Деча са 4:1. Следеће недеље, Хајдук 1932 гостује, првом пратиоцу, Шумару из Огара, који заостаје два бода, што значи да се после 13. кола може добити шампион и нови члан Међуопштинске лиге Срем.

На самом старту утакмице Шимановчани су имали осетну предност и након свега пар минута игре резултат је био 1:0. Игњатовић је лепо проиграо Стефана Ђоковића, који је акцију окончао на најбољи начин – голом. То је било у 4. минут. Исти играч је само минут касније повисио на 2:0: једноставно, најбоље се снашао пред голом Сремца. Вођство домаћина није баш превише депримирало госте, који у 36. минуту, преко Деврње смањују резултат на 2:1. То је, уједно био и резултат првих 45. минута.

Шансе на обе стране, смењивале су се и у наставку утакмице. Међутим, само је домаћин успео да своје акције и материјализуије. Двоструки стрелац је био Далибор Алексић. Најпре је у 75. минуту повисио на 3:1, после проигравања Андрића, а на коначних 4:1 и у 87. минуту, када је најбоље реаговао на убачену лопту.

ХАЈДУК 1932: Пејаковић, Деспотовић, Арачић (од 80. Крстовић), Игњатовић, Андрић, Вукашиновић, Војкић, Радивојевић (од 46. Алексић), Кљештан, Ђоковић и Сељими.,

СРЕМАЦ: М. Даниловић, Секулић, Жутић (од 76. Ђурђевић), С. Даниловић, Бачевац, Арсенијевић, Дрљача, Јуришић, Анић, М. Лудајић (од 80. С. Лудајић) и Мијатовић (од 60. Угљешић) .

ШИМАНОВЦИ: Игралиште Хајдука. ГЛЕДАЛАЦА: 150. СУДИЈА: Светозар Јовановић (Попинци). ЖУТИ КАРТОНИ: Крстовић (Хајдук 1932) и М. Лудајић (Сремац).