Петак, 4. Мај 2018.

Ветерани се пласирали у полуфинале Купа

Најстарији фудбалери шимановачког Хајдука, који су неприкосновени у 4Б Лиги ветерана ФС Београда, нижу победе и у Купу Удружења ветерана ФС Београда. Јуче је у четвртини финала Купа побеђена екипа Шећеранац 3:2 (1:0). Иако је ривал у два ранга јачој лиги (Друга лига), Хајдук је дошао до победе и пласмана у полуфинале, захваљујући, пре свега, бољој колективној игри.

Хајдук је повео голом Александра Катанића у 7. минуту, а предност је увећао Драгомир Честић у 52. минуту, док је Срђан Радосављевић довео Хајдук у вођство од 3:0. Чинило се тада да је утакмица лишена сваке неизвесности. Чак су Шимановчани пропустили неколико прилика. Међутим, треба истаћи да је и домаћин у више наврата озбиљно припретио. Захваљујући, између осталог, расположеном голману Дмитру Матићу, мрежа Хајдука је мировала. Међутим, фудбалери Шећеранца су преко Владимира Трифуновића смањили резултат у 82. минути на 3:1, а Марко Иванковић поставио коначан резултат у 88. минуту Хајдук – Шећеранац 3:2.

У другој четвртфиналној утакмици играли су Срем (Јаково) – Зуце 3:1. У следећи четвртак играју Младеновац – Косово и Метохија, а 17. маја, Борац (Остружница)– Бродарац (Београд).

ШЕЋЕРАНАЦ: Пештерац, Ракић, Божић, Миленковић, Станишић, Вучетић, Иванковић, В. Трифуновић, Јелушић, Јоксимовић и Н. Трифуновић. Играли су још: Костић, Ристовић, Дробњак и Гмитровић.

ХАЈДУК: Матић, Добриковић, Деврња, Васић, Катанић, Трајковић, Радосављевић, Честић, Наић, Безбрдадица и Радојчић. Играли су још: Рељић, Лековић и Радивојевић.