Општина Пећинци
Понедељак, 30. Април 2018.

Слобода се вратила на другу позицију

Повратак

Јуче су се у Доњем Товарнику састали ФК „Слобода“ и гости из Инђије ФК „Железничар“ у дербију 24. кола Сремске лиге. Победом над Железничаром, Слобода се вратила на друго место, а гости из Инђије су практично изгубили све шансе да се укључе у борбу за пласман у плеј-оф. Резултат на крају утакмице био је 1:0 за домаћи тим, те је Слобода са три нова бода први пратилац лидеру Подрињу из Мачванске Митровице.

Пред око 200 гледалаца и првог звуждука судије Владимира Блажона из Руме, председник пећиначке општине Жељко Трбовић и председник ФК „Слобода“ Милан Алексић, уручили су капитену Дејану Катарићу комплет дресова са екипу Железничара, као знак гостопримства и спортског пријатељства, не само два клуба, већ и две општине - слично је било јесенас у Инђији, када је председник инђијске општине Слободи поклонио опрему.

Прво полувреме протекло је у шансама оба тима, а можда и највећу опасност по одбрану Слободе представљао је млади играч Железничара Ђокић, који се више пута нашао у прилици за гол. У 21. минуту, Кривокућа шутира искоса, са двадесетак метара удаљености од гола домаћина, у доњи десни угао гола Радосављевића: срећом по домаћина, Радосављевић је био на висини задатка.

У другом полувремену ветар је био „савезник“ Слободи. Марковић, не тако давно фудбалер Железничара, а сада Слободе, сам себи ствара прилику за нешто више: ипак, све се завршава неконтролисаним ударцем. Ипак, у 56. минуту радост за домаће навијаче: Кресојевић лепо проиграва Кордолупа, који се налазио у средишњем делу казненог простора Железничара, уследио је прецизан шут, и лопта завршава иза леђа голмана Печеља. Пар минута касније, Марковић убацује из угла лопту, Мркајић скаче, али његов ударац главом није донео нову промену резултата. До краја утакмице велики притисак гостију није јењавао, а Кривокућа и Коваћевић не користе прилике за поравнање резултата, јер је голман Радосављевић био на висини задатка и тиме показао да међу најбољим „чуварима мреже“ у лиги.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Марковић (од 85. Мајсторовић), Митровић, В. Нинић, Ракић, Кордолуп, Ашћерић (од 46. Радошевић), Трбовић, Мркајић, Кркобабић (од 46. Кресојевић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Печиљ, Грковић, Димитријевић, Ракир, Катарић, Ђокић, Бранковић, Ковачевић, Крстић (од 75. Кнежевић), Кривокућа, Булатовић.

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе. ГЛЕДАЛАЦА: 200. СУДИЈА: Владимир Блажон (Рума). ЖУТИ КАРТОНИ: Митровић, В. Нинић, Ашћерић и Мркајић (Слобода), Грковић и Катарић (Железничар).