Четвртак, 26. Април 2018.

Још једна победа Купинаца

Клубови из Војвођанске лиге - Југ играли су јуче утакмице 22. кола., Купиново је пред својим навијачима дошло до „пуног плена“ - побеђена је Слога из Темерина. На жалост, једини тим из пећиначке општине у овом рангу такмичења је и даље при дну, односно на деоби 14. и 15. места са ЛСК-ом из Лаћарка. И против Слоге, Купиново је показало да има квалитета и да заслужује бољи положај на табели. Међутим, потребно је „сложити много коцкица“. Повели су у 12. минуту после лепе акције: Јерковић јепроиграо на десној страни Рашковића, који центрира на „другу стативу“, где је одлично био постављен Јеремић. При крају првог полувремена 2:0: Вујчић проналази Јерковића који избија сам испред противничког голмана и рутински шаље лопту у мрежу.Једино што су госту успели конкретније да ураде је да при самом крају утакмице (89. минут), преко Росића, ублаже пораз. Следеће недеље Купиново поново игра пред својим навијачима, у госте му долази Хајдук из Дивоша, а свима је јасно да је спас само у што дужој серији позитивних резултата.

Резултати 22. кола: Хајдук (Дивош) – Југовић (Каћ) 2:0, Хајдук (Чуруг) – ЛСК (Лаћарак) 7:2, Подунавац (Белегиш) – Борац (Шајкаш) 2:4, ОФК Славија (Нови Сад) – Индекс (Нови Сад) 3:1, Кабел (Нови Сад) – Слога (Ердевик) 1:1, Хајдук (Бешка) – Борац (Нови Сад) 2:0, Јединство (Стара Пазова) – Сремац (Војка) 3:1 и Купиново – Слога (Темерин) 2:1.

Табела: 1. Јединство 50, 2. Слога (Е) 48, 3. Борац (Ш) 48, 4. Кабел 45, 5. Слога (Т) 37, 6. Хајдук (Д) 32, 7. Хајдук (Ч) 31, 8. Подунавац 29, 9. Борац (НС) 27, 10. Сремац 25, 11. Хајдук (Б) 22, 12. Југовић 22, 13. ОФК Славија 21, 14. ЛСК 19, 15. Купиново 19 и 16. Индекс 15 бодова.