Недеља, 22. Април 2018.

Нова три бода за Пећинчане

Фудбалски клуб „Доњи Срем 2015“ наставља своју „ниску бисера!“. У оквиру 22. кола Међуопштинске лиге Срем, Пећинчани су савладали Младост у Буђановцима 1:0 и с три нова бода наставили да напредују ка врху табеле. Овог пролећа "Доњи Срем 2015" је одиграо седам „редовних“ утакмица и једну одложену из јесењег дела, а учинак је за сваку похвалу: седам победа и само једна нерешена утакмица.

Током првог полувремена утакмице у Буиђановцима, фудбалери из Пећинаца су имали више од игре, а шансе су се ређале једна за другом: Илић у 10, Стоиљковић у 20. минуту. Међутим, и домаћи фудбалери су преко Туфегџића у 22. минуту, а посебно преко Видовића у 43. минуту (шут тик изнад пречке) озбиљно припретили. Да су играчи Доњег Срема 2015 физички боље спремнији видело се и у наставку утакмице. У 55. минуту Ћопић погађа пречку, а нешто касније пропушта још једну прилику, када је погодио голмама. И када се чинило да ће, и поред доминације гостију, доћи до поделе бодова – шок за домаће навијаче. Неколико минута пре краја утакмице, Николић центрира лопту пред гол Младости, а Путиник у жељи да избије лопту ван свог казненог простора, шаље је у своју мрежу.

Одиграном утакмицом у Буђановцима задовољан је и председник Доњег Срема 2015 Милош Гмизић који истиче борбеност оба тима на терену.

„Заслужено смо победили јер смо били физички спремнији и доминантнији у пољу. Кренуло нас је добро, а ту су и резултати. Очигледно да добар рад долази до изражаја. Атмосфера у клубу и око њега је одлична: екипа ради као сат. Драго нам је и да се публика све више враћа. У наредном колу нам долази ОФК „Брестач“, а после тога следе четири изузетно битне и тешке утакмице, све са екипама из врха. Идемо утакмицу по утакмицу, и ако буде среће, доћи ћемо до циља, а то је бараж за попуну Сремске лиге“ – истакао је Гмизић.

Пред око 150 гледалаца на игралишту Младости у Буђановцима судио је Бојан Граовац из Руме, који је током 90 минута поделио три жута картона.

МЛАДОСТ: Делић, Обрадов. Арсеновић, Јовановић, Вукин, Чикић, Видовић, Путник, Прљић, Туфегџић и Кривошић (од 70. Лилић).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Радовановић (од 46. Чавић), Љубојевић, Стоиљковић, Весић, Митровић, Наић, Новић, Радивојевић, М. Илић и Ћопић (од 80. Николић).