Понедељак, 16. Април 2018.

Шимановчани добили дерби кола

Утакмица „првих комшија“, Младости 1935 из Прхова и шимановачког Хајдука 1932, који је делили челну позицију, обележила је 9 коло општинске лиге Пећинци. Врло млада екипа Младост 1935 имала у првих тридесетак минута више од игре, неколико изгледних прилика и погођену пречку (Милан Савић) у 35. минуту. Пар минута касније и фудбалери Хајдука 1935 имали су прилику да ураде нешто више: Михић из слободног ударца убацује лопту пред гол домаћина, односно до саиграча Вукашиновића, који је главом шаље ка мрежи. Ипак, у последњем тренутку Бошковић је избија у корнер. До промене резултата долази у 39 минуту: искусни Игњатовић изводи слободан ударац, нешто искоса, са леве стране: на опште изненађење, посебно голмана Бошковића, лопта завршава у мрежи.

У наставку утакмице домаћин, очигледно слабије физички припремљен, све више пада и све дилеме, ако их је и било, отклања Сенад Сељими у 75. минуту, када је рутински послао лопту поред Бошковића и то је било коначних 0:2.

ПРХОВО: Игралиште Младости. ГЛЕДАЛАЦА: 200. СУДИЈА: Петар Максић (Огар). ПОМОЋНИЦИ: Мирослав Јаглетић и Петар Максић (оба из Сремских Михаљеваца). СТРЕЛЦИ: 0:1 Игњатовић у 39, 0:2 Сељими 75. минуту.ЖУТИ КАРТОНИ: Радосављевић, Радовановић, Богуновић и Гудурић (Младост 1935), Михић, Андрић, Лемајић и Вукашиновић (Хајдук 1932).

МЛАДОСТ 1935: Бошковић, Радосављевић, Ранковић, Крњулац (Стојшић), Познановић, Васић (Ђурђевић), Јовановић, Радовановић, Савић, Богуновић (Гудурић), Ђекић.

ХАЈДУК 1932: Пејаковић, Игњатовић, Кљештан, Деспотовић, Михић, Ђоковић, Андрић, Сељими (Војкић), Лемајић, Радивојевић (Алексић), Вукашиновић.