Четвртак, 12. Април 2018.

Фудбалска среда

Јуче су одигране утакмице ванредних кола Војвођанске и Сремске лиге. У оквиру 21. кола Сремске лиге у Попинцима су се састали домаћи ФК „Напредак“ и гости из Руме ФК „Први мај“ који су након 90 минута освојили 3 бода.

Током првог полувремена Напредак је био равноправан ривал румском сремсколигашу. На жалост по домаћина у наставку утакмице румски фудбалери, преузимају примат на терену. Прво полувреме завршило се резултатом 0:0, уз више пропуштених прилика оба тима – у 13. минуту Вемић је пропустио сјајну шансу за вођство домаћина, а у 37. минуту виђен је сјајан шут Добића из слободног ударца под саму пречку гола Николе Бркића: голман Напретка је био „на висини задатка“, те је лопту одбио у корнер. Миша Мачвански у 40. минуту шутира поред гола домаћина.

У другом полувремену гости из Руме доминирају и своју надмоћ „материјализовали“ су, најпре у 72. минуту - Милић је пробио по десној страни и упућује центаршут пред гол Напретка, где је на правом месту био Милојевић. Све недоумице, отклонио је Мачвански петнаестак минута касније, на проигравање Милића. Коначан резултат Напредак – Први мај 0:2

Пред око 100 гледалаца на игралишту Напретка судио је Горан Манојловић из Сремске Митровице, који је поделио укупно два жута картона на утакмици.

НАПРЕДАК: Н. Бркић, М. Јовановић, Швељо, Ј. Бркић, Вемић, Макарић, Кнежевић (од 7. Димитријевић, од 76. Шарец), Јанковић, Василић, Ђорђевић (од 85. Пувалић), Скопљак.

ПРВИ МАЈ: Шегавац, Шкондрић, Мачвански, Крстић, Милојевић (од 89. Враћевић), Радишић, Милић, Чупељић, Лацковић (од 87. Поповић), Добић (од 67. Јеж), Зец.

Резултати и табеле Војвођанске и Сремске лиге

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ

Резултати 20. кола: Хајдук (Дивош) – Хајдук (Чуруг) 0:0, Подунавац (Белегиш) – Југовић (Каћ) 3:0, ОФК Славија (Нови Сад) – ЛСК (Лаћарак) 1:1, Кабел (Нови Сад) – Борац (Шајкаш) 2:0, Хајдук (Бешка) – Индекс (Нови Сад) 3:1, Јединство (Стара Пазова) – Слога (Ердевик) 1:1, Купиново – Борац (Нови Сад) 2:0 и Слога (Темерин) – Сремац (Војка) 0:2.

Табела: 1. Јединство 44, 2. Слога (Е) 44, 3. Борац (Ш) 42, 4. Кабел 41, 5. Слога (Т) 34, 6. Хајдук (Д) 29, 7. Хајдук (Ч) 28, 9. Борац (НС) 27, 10. Сремац 24, 11. Хајдук (Б) 19, 12. Југовић 19, 13. ЛСК 18, 14. ОФК Славија 18, 15. Индекс 15, 16. Купиново 15 бодова.

СРЕМСКА ЛИГА

Резултати 21. кола: Словен (Рума) – Борац (Мартинци) 2:0, Партизан (Витојевци) – Подриње (Мачванска Митровица) 1:6, Љуково – Будућност (Салаш Ноћајски) 0:2, Железничар (Инђија) - Јадран (Голубинци) 0:0, Хртковци – Рудар 2:7, Граничар (Адашевци) – ПСК (Путинци) 0:0, Борац (Кленак) – Слобода (Доњи Товарник) 0:2 и Напредак (Попинци) – Први мај (Рума) 0:2.

Табела: 1. Подриње 52, 2. Слобода 46, 3. Први мај 45, 4. Железничар 36, 5. Граничар 35, 6. Борац (К) 31, 7. Будућност 29, 8. ПСК 29, 9. Рудар 28, 10. Партизан 26, 11. Напредак 23, 12. Словен 22, 13. Јадран 21, 14. Борац (М) 17, 15. Љуково 17, 16. Хртковци 15 бодова.