Четвртак, 29. Март 2018.

Сребро за Доњи Товарник

Јуче су се у финалу Купа Подручног Фудбалског Савеза Срема састали домаћи ФК „Слобода“ и гости из Мачванске Митровице ФК „Подриње“. Већ самим пласманом у финале Купа, доњотоварнички фудбалери су остварили највећи успех од оснивања овог, а освојен сребрни пехар сада ће красити просторије клуба и бити подстрек фудбалерима и управи за даље победе.

У веома занимљивој утакмици, фудбалери оба тима показали су велику борбеност и жељу за освајањем Купа. Међутим, срећа је овај пут била на страни гостију из Мачванске Митровице, који већ у 9. минуту долазе у вођство. Домаћи играчи се „буде“ и у 30. минуту пропуштају сјајну прилику за поравнање резултата, када Кордолуп погађа пречку. Ипак, Слобода долази до изједначења у 40. минуту. У казненом простору Подриња, Кнежевић главом прослеђује лопту до Мркајића, који је шаље иза леђа Релића.

У другом полувремену фудбалери Слободе појачавају темпо. Међутим, иако боља у другом полувремену, Слобода не успева да резултатски реализује своју надмоћ на терену и утакмица се завршава нерешеним резултатом 1:1, када се приступа извођењу пенала. За разлику од утакмице против Омладинца из Нових Бановаца, када су били „добитници на пенал лутрији“, против Подриња Слобода није имала среће. У извођењу пенала успешнији су били фудбалери Подриња - Н. Радовановић, Мијаиловић, Арсенијевић и Петковић, док су голове за Слободу постигли - Марковић, В. Нинић и Кнежевић.

Коначан резултат Слобода – Подриње 1:1 (пенали 3:4).

Финалну утакмицу Купа ПФС Срема, пред препуним стадионом, судио је Бојан Граовац из Руме, који је поделио укупно осам жутих картона.

СЛОБОДА: Радосављевић, Марковић, М. Митровић, В. Нинић, Ракић, Кордолуп, Кнежевић, Ашћерић (од 57. Радошевић), Мркајић, (од 77. Мајсторовић), Мијатовић, (од 46. Трбовић ), Перишић.

ПОДРИЊЕ: Релић, Н. Радовановић, А. Радовановић, Пршић, Рого, (од 65. Прелић), Ђурђевић, (од 88. Петковић), Живковић, Павловић (од 80. Иванковић), Мијаиловић, Арсенијевић, Томић.