Понедељак, 12. Март 2018.

Доњи Срем пролећни део првенства почео победом

Утакмицу против Митроса на домаћем терену, у оквиру 16. кола Међуопштинске лиге Срем, пећиначки Доњи Срем ће најдуже памтити по три нова освојена бода. Гости су непријатно изненадили већ у првом минуту: Симјановски је покушао да лобује Јелачу, лопта се одбија од пречке до Малиновића, који је неометан шаље у мрежу. Домаћин је поравнао резултат у 28. минуту: Ћопић је одлично убацио лопту из угла пред гол сремскомитровчана, где је на „правом месту“ био Стоиљковић. Само 5-6 минута касније необичан гол Доњег Срема 2015 за шта је, пре свега, био „заслужан“ голман Митроса Мршић: Милош Илић шутира, нешто искоса, у гол, а лопта пролази „кроз ноге“ изненађеног и несигурног Мршића. У 48. минуту 3:1: Ћопић је поново успешно извео корнер, гостујућа одбрана не реагује најбоље, Мршић је поново изненађен, лопта га пролази и долази до Љубојевићча, којем није било тешко да постигне гол. Једино што су гости успели конктретније да ураде до краја утакмице је да у 60. минуту, прецизним приземним шутем Симјановског смање предност Доњег Срема 2015 на коначних 3:2.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Малиновић у 1 минуту, 1:1 Стоиљковић у 28, 2:1 М. Илић у 33, 3:1 Љубојевић у 48, 3:2 Симјановски у 60 минуту. ПЕЋИНЦИ: Спортски центар „Сувача“. ГЛЕДАЛАЦА: 50. СУДИЈА: Владимире Блажон (Рума). ЖУТИ КАРТОНИ: Митровић (Доњи Срем 2015), Владисављевић (Митрос).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Радовановић (од 46. минута Миличевић), Љубојевић (од 71. минута Наић), Стоиљковић, Чавић (од 61. минута Николић), Митровић, Новић, М. Илић, Весић, Ћопић, Радивојевић.

МИТРОС: Мршић, Матаруга, Сантовац, Панић, Бабић, Владисављевић, Малиновић, Аћимовић (од 70. минута Гршић), Макитановић (од 83. Петковић), Каролић (од 65. Симјановски).