Недеља, 18. Фебруар 2018.

Слобода славила након пенала

Данас су се у Доњем Товарнику састали домаћи сремсколигаш ФК „Слобода“ и гости из Нових Бановаца ФК „Омладинац“, у оквиру четвртфинала Купа Подручног фудбалског савеза Срем. Након организоване игре гостију, домаћи фудбалери први долазе у вођство. После центаршута Марковића са десне стране, на другој страни казненог простора гостију на правом месту је био Кордолуп који главом лопту шаље у мрежу. До поравнања резултата је дошло у 40. минуту, када је Михајловић једну одбијену лопту проследио иза леђа Радосављевића.

У другом полувремену Омладинац није успео да материјализује иницијативу, те се приступило извођењу пенала. Прославио се Радосављевић, који на старту хвата „живу лопту“ искусног Лежајића. После њега ни Лабовић није успео да се упише у листу стрелаца те се могло наслутити која ће екипа у полуфинале Купа ПФС СРЕМА. Код домаћина само Мркајић није постигао гол са 11 метара.Коначан резултат Слобода – Омладинац 1:1; Пенали 4:2.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Кордолуп у 20, 1:1 Мијаловић у 40. минуту; реализација пенала: Кнежевић, Марковић, В. Нинић и Мајсторовић (Слобода), Видовић и Радовић (Омладинац).

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе. ГЛЕДАЛАЦА: 50. СУДИЈА: Милош Неговановић (Сремска Митровица) 8. ЖУТИ КАРТОНИ: Рагастовац, Трбовић и М. Митровић (Слобода), Михајловић (Омладинац).

СЛОБОДА: Радосављевић 8, Рагастовац 7,5, М. Митровић 7 (од 50. Мајсторовић 7), В. Нинић 8, Мијатовић 7, Ашћерић 7 (од 46. Кнежевић 7), Радошевић 7 (од 46. Перишић 7), Трбовић 7,5, Мркајић 7, Кордолуп 7,5, Марковић 7,5.

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић, Иветић 8, Максимовић 8, Михајловић 7,5 (од 85. Радовић), Миодраговић 7,5, Марко Живковић 7 (од 86. Тоговић), Лежајић 8, Лабовић 7, Спасић 7, Радојчић 7 (од 60. Видовић 7), Милош Живковић 7.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Владан Нинић.

КУП ПФС Срем

Резултати четвртфиналних утакмица Купа Подручног фудбалског савеза Срем

Хајдук (Дивош) – Слога (Ердевик) 3:3, пеналима 5:4, Слобода (Доњи Товарник) – Омладинац (Нови Бановци) 1:1, пеналима 4:2, Подриње (Мачванска Митровица) – Подунавац (Белегиш) 0:0, пеналима 3:1 и Јединство (Стара Пазова) – Дунав (Стари Бановци) 3:2, пеналима 6:7.

Полуфинале (25. фебруар, од 13.00): Слобода – Хајдук и Дунав – Подриње. Финале се игра у 4. марта (14.00).