Понедељак, 6. Новембар 2017.

Нова победа Слободе на домаћем терену

У оквиру Сремске лиге, јуче су фудбалери доњотоварничког ФК „Слобода“ на домаћем терену однели још једну победу, овај пут против ФК „Словен“ из Руме, и након гола предности на полувремену дошли до коначног резултата ФК „Слобода“ – ФК „Словен“ 2:1. Наредног викенда фудбалере Слободе очекује велики дерби у Мачванској Митровици против Подриња.

Стрелци: 1:0 Мркајић у 6. минуту, 1:1 Петковић у 75. минуту, 2:1 В. Нинић у 88. минуту. Доњи Товарник: Игралиште Слободе. Гледалаца: 100. Судија: Благоје Радић (Ириг) 7.

СЛОБОДА: Радосављевић, Мајсторовић 6 (од 70. Чавић), В. Нинић 7,5, Арсеновић 6 (од 55. минута Наић), Кнежевић 7, Ашћерић 7, Радошевић 7, Трбовић 7, Мркајић 8, Новић 7, Перишић 6,5.

СЛОВЕН: Дер 7,5, Јовановић 6, Вулић 6, Лазић 7, Батањски 6, Ракић 7 (од 75 Цветичанин), Станић 6, Достанић 6,5 (од 46. Петковић 7), Остојић 6, Војчанин 6, Кљајић 6 (од 46. Стојаковић).

Играч утакмице: Немања Мркајић.

Прву озбиљнију прилику на утакмици имају гости: кикс Кнежевића у 5. минуту не кажњава Станић. Међутим, већ у следећем минуту, напад Слободе „материјализује“ Мркајић. Ређале су се, потом, шансе за шансом и оне су биле углавном на страни домаћина. У 17. минуту Трбовић се сам изборио за шансу: ушао је у казнени простор гостију, уследио је шут, али без нове промене резултата. У 45. минуту Новић шаље лопту у мрежу, али гол због претходне офсајд позиције поништава судија Радић из Ирига.

И у наставку утакмице иницијатива домаћина. Гости у 75. минуту долазе до изједначења, а минут – два пре последњег звиждука судије Радића Слобода постиже гол - после центаршута Радошевића, у казненом простору је био на правом месту Владан Нинић, коју главом лопту шаље иза леђа Дера за коначних 2:1.