Greenfield локације
У Аксентијевом кућерку у Огару у току је први „Курзовина фест“ у организацији Туристичке организације општине Пећинци, а под покровитељством пећиначке локалне самоуправе.
Преподне су испунили огарски малишани који су правили мозаике од кукуруза и жита и такмичили су у прављењу чардака од чокања, док су се за добар залогај побринуле вредне руке чланица удружења жена, које су посетиоце посебно обрадовале традиционалном сремачком посластицом – колачима на курзовини, а посластице су изложили и произвођачи меда.
У дворишту Аксентијевог кућерка тренутно је у току такмичење за највећи овогодишњи клип кукуруза, а паралелно са такмичењем, у огарском Дому културе стручњаци новосадског Института за ратарство и повртарство држе презентацију најквалитетнијег семена кукуруза ове реномиране семенске куће.
У оранијама се крчакају качамак и паприкаш, а тамбураши из Купинова су већ увелико загрејали атмосферу. У поподневним сатима посетиоци ће имати прилику да уживају у наступима Фолклорног друштва „Извор Доњи Товарник“, певачке групе „Свитац“ из Деча и поезији сремских песника, а за вечерње сате су најваљени концерти групе „Дивља ружа“ и бенда Александра Стојановића и Јоване Милић.