Петак, 4. Август 2017.

Игре без граница омиљене међу најмлађима

Јучерашњи, претпоследњи дан Спортске недеље на пећиначким базенима обележио је низ спортских дешавања. Организатори су припремили занимљив садржај за све узрасте, а једно од омиљених такмичења најмлађих посетилаца биле су Игре без граница у води.

Двадесетак малишана у базену су показали своје пливачко умеће, савладавајући постављене препреке и трудећи се да остваре што боље пролазно време. Најуспешнији у категорији дечака био је Никола Наић из Пећинаца који је стигао на циљ за 20,53 секунде. На другом месту нашао се Александар Николић из Сремских Михаљеваца са 21,77 секунди, док је треће место освојио Милан Чикић са 22,25 секунди. У категорији девојчица најбржа је била Тијана Газибарић из Сремске Митровице која је стигла на циљ за 22, 67 секунди, друго место заузела је Анастасија Савковић са 28,45 секунди, а треће место припало је Марији Милер из Пећинаца са 40,59 секунди.

Најуспешнијим такмичарима Игара без граница награде су уручили Синиша Ђокић председник Спортског савеза „Развој спортова“, Дарко Пантић руководилац Базена и Томислав Ћирковић директор Јавне установе „Спортски центар“.

Подсећамо, током данашњег последњег дана Спортске недеље на пећиначким базенима посетиоце очекује Општинско такмичење у пливању за основце од V до VIII разреда, као и такмичење у слободном бацању у води.