Четвртак, 3. Август 2017.

Спортски дух и на плус 40 степени

Омиљени спорт младих на базенима током лета свакако је одбојка на песку, те је данашње такмичење у оквиру Спортске недеље на пећиначким базенима, у организацији Спортског савеза „Развој спортова“ и Базени Пећинци, окупило осам екипа спремних да на плус 40 степени покажу одбојкашко умеће. Талента није мањкало али ни такмичарског духа трочланим екипама маштовитих назива – „Скакавци“, Жилетови клинци“, „Диња“, „Делије“, „Теријери“, „Барбике“ „Лубенице“ и „Школица пливања“.

Борбеност и жељу за победом на песковитом терену показали су одбојкаши свих екипа. Међутим, у финалу се могу наћи свега две екипе, а то су данас биле екипе „Лубенице“ и „Школица пливања“ која је изашла као победник турнира при резултату 17:25. Екипа „Жилетови клинци“ заузела је треће место савладавши екипу „Теријери“ са 25:23. Дипломе и медаље најбољим одбојкашима на песку уручили су Синиша Ђокић председник Развоја спортова и Томислав Ћирковић директор Јавне установе „Спортски центар“.

Организатори Спортске недеље припремили су додатно изненађење за младе посетиоце базена љубитеље фудбала, те је такмичење у пимпловању лоптом окупило велики број такмичара, који су били подељени у три категорије – средња школа, основна школа – дечаци и основна школа – девојчице.

У категорији средња школа највише удараца лоптом – пимпловања 106 извео је Мирослав Честић и тако постао победник у својој категорији. На другом месту нашао се Немања Јокић, који је извео 54 удараца, док је треће место са 50 удараца заузео Филип Јовановић. У категорији основна школа – дечаци најуспешнији је био Милош Борковац са укупно 50 удараца, друго место заузео је Александар Николић са 43, док се на трећем месту нашао Бошко Игњатовић са 37 удараца. У категорији основна школа – девојчице најбоља је била Анастасија Савковић са изведених 12 удараца, друго место заузела је Анастасија Милошевић са 5, док се на трећем месту нашла Андреа Великић са 3 ударца.

Најуспешнијим такмичарима у пимпловању лоптом награде су уручили Синиша Ђокић, Дарко Пантић руководилац Базена и Томислав Ћирковић.