Субота, 15. Јул 2017.

Одржан 13. Меморијал Душан Бајић

У оквиру обележавања сеоске славе у Прхову је данас одигран 13. Меморијал „Душан Бајић“, који је свечано отворио директор Јавне установе “Спортски центар” Томислав Ћирковић. На овом шаховском надметању, посвећеном једном од највећих популаризатора шаха у овом делу Срема, наступило је 16 играча из Војке, Деча, Шимановаца, Карловчића, Сремских Михаљеваца, Пећинаца и Прхова, а играло се по убрзаном темпу - 10 минута по играчу,

Победник турнира је Никола Гајин са 7,5 освојених поена из девет партија. Друго место припало је Лазару Бабићу који је освојио 7 поена. Дејан О. Јовановић и Дејан Живановић освојили су по 6 поена, али је Јовановић био успешнији у међусобном сусрету па му је припало треће место, док је Живановић морао да се задовољи четвртом позицијом. Следе: Живко Свирачевић са 5,5 поена, Љубомир Лазић са 5, Живко Кочијашевић, Божидар Јовановић и Дејан Н. Јовановић са по 4,5 поена, Ивица Најић и Славиша Спасић са по 4, Војислав Поповић, Зоран Вуков и Радован Васић са по 3,5 Ђорђе Миловановић са 2,5 и Зоран Петковић са само једним поеном.

Пехаре и медаље најуспешнијима уручили су директор ЈУ “Спортски центар” Томислав Ћирковић, председник Савета Месне заједнице Прхово Иван Коњевић и један од организатора Меморијала Божидар Бајић.