Четвртак, 29. Септембар 2016.

Србија на корак до наредног круга квалификација

У последњем колу квалификационог турнира, 1. октобра, младим фудбалеркама Србије довољан је и бод против Белгије за пласман у следећу рунду квалификација, јер ће се директно пласирати по две најбоље екипе из сваке групе.

Јуче је женска кадетска фудбалска репрезентација Србије, у Спортском центру „Сувача“ у Пећинцима, одиграла квалификациони меч за Првенство Европе 2016/17. године против селекције Украјине. Меч је завршен нерешеним резултатом 1:1, а голове су постигле Симењук, у 39. минуту за репрезентацију Украјине и Агбаба, у 49. минуту за репрезентацију Србије.

Као споран тренутак на утакмици је остао једанаестерац који је у шестом минуту за Србију извела Кардовић и који је судија из Молдавије Светлана Патрас најпре признала као погодак, а затим на интервенцију помоћног судије поништила гол (на слици горе).

И поред доминације на терену кадеткиње Србије пропустиле су прилику да победом над вршњакињама из Украјине, коло пре крајатурнира, изборепласман у следећу фазу квалицикација за Првенство Европе. У последњем колу квалификационог турнира, 1. октобра, младим фудбалеркама Србије довољан је и бод против Белгије за пласман у следећу рунду квалификација, јер ће се директно пласирати по две најбоље екипе из сваке групе.