Петак, 12. Август 2016.

Занимљива такмичења на пећиначким базенима

У оквиру „Спортске недеље“ коју на пећиначким базенима организују Спортски савез „Развој спортова“, Базени Пећинци и компанија „Луки комерц“, одржана су такмичења у стоном фудбалу и шаху, а за најмлађе посетиоце је организован спортски дан.

Такмичење у стоном фудбалу се играло „на испадање“, а након занимљивих елиминационих мечева између 20 пријављених такмичара, у финалу је Немања Благојевић победио Давида Милера, док је треће место припало Матеји Симићу. Учествовало је 20 такмичара. На шаховском турниру уз темпо игре 10 минута по играчу, победио је Живко Петровић из Доњег Товарника са 3 поена, колико је имао и другопласирани Дејан Јовановић из Прхово. Треће место освојио је Живко Радивојевић из Шимановаца.

За најмлађе су организоване занимљиве спортске игре као што су трка у џаковима и музичке столице у којима је учествовало петнаестак посетилаца базена узраста до 4. разреда основне школе.