Четвртак, 14. Јул 2016.

Петровдан у знаку спорта

Месна заједница Доњи Товарник је, у сарадњи са Спортским савезом „Развој спортова“, организовала низ спортски такмичења поводом Петровдана, сеоске славе у овом насељу. Све је почело још деветог јула шаховским турниром, а наставило се наредног дана неизоставним фудбалом.

У недељу је у најпре је одиграна меморијална утакмица у част фудбалера „Слободе“ Предрага Алексића-Регија, који је трагично настрадао 2011. године. У спомен на Предрага Алексића, екипе „Слободе“ и предузећа „Луки комерц“ већ неколико година играју меморијалну утакмицу, а овога пута „Слобода“ је била успешнија и победила је резултатом 5:1.

На турниру у малом фудбалу, одиграном у вечерњим часовима, учествовало је 9 екипа из Земуна, Доњих Петроваца, Буђановаца, Огара, Сибача, Пећинаца, Никинаца, Руме и Доњег Товарника, а прво место освојила је екипа из Доњих Петроваца, која је у финалу била успешнија од мешовите екипе састављене од играча из више насеља пећиначке општине и однела победу резултатом 4:2.

Спортски програм сеоске славе употпуњен је 11. јула турниром у стоном тенису, одржаном у спортској хали, на којем је наступило 15 такмичара. У оштрој конкуренцији титулу најбољег је освојио Милинко Алексић, друго место освојио је Синиша Сарић, а треће Дарко Пантић.

„Турниром у стоном тенису употпунили смо спортски програм сеоске славе у Доњем Товарнику. Стони тенис јеврло популаран у овом месту и надамо се да је ово још један корак ка омасовљењу овог спорта и реорганизацији клуба, који је својевремено био врло активан у Доњем Товарнику“ – изјавио је учесник и један од организатора турнира Дарко Пантић.