Понедељак, 4. Јул 2016.

„Слобода“ у Сремској лиги први пут од оснивања

Иако је на реванш утакмицу баража за попуну Сремске лиге, „Јединству“ у Моровић, отпутовала са врло неповољним резултатом из прве утакмице - 2:2 на домаћем терену, „Слобода“ из Доњег Товарника је бриљирала у гостима и декласирала домаћу екипу са 5:1. „Слобода“ је повела већ у петом минуту голом Младена Обрадовића, а онда је уследила серија изузетно расположеног Горана Миличевића, који је постигао чак четири гола - у 41., 59., 61. и 70. минуту. Част домаћина спасао је Ненад Кртинић голом у 77. минуту.

Председник ФК „Слобода“ Милан Алексић каже да је ово историјски резултат доњотоварничких фудбалера, јер ће се „Слобода“ од наредне сезоне такмичити у Сремској лиги први пут од оснивања 1956. године.

„Након нерешеног резултата у Доњем Товарнику били смо у неповољној позицији пред реванш меч, али наши играчи су показали невероватну жељу да се пласирају у виши ранг, одиграли су реванш са изузетним жаром и потпуно су надмашили противника“ – није крио одушевљење Алексић – „За Доњи Товарник је ово историјска победа, али када је прославимо мораћемо озбиљно да се посветимо тренинзима, јер ће такмичење у вишем рангу захтевати и много озбиљнији рад. Наравно, све ово не би било могуће без подршке наше локалне самоуправе и Спортског савеза „Развој спортова“, који су у протеклом пероду значајна средства улагали у развој спорта и ово су резултати тог улагања.“

Савет Месне заједнице Доњи Товарник и предузеће „Луки комерц“ су фудбалерима „Слободе“ након победе приредили свечани дочек у Доњем Товарнику.