Greenfield локације
Становници пећиначких улица у којима је ових дана изграђена нова електромрежа организовали су јуче тим поводом свечаност на коју су позвали и општинско руководство. Наиме, у Пећинцима је ових дана изграђено око два километра нове електромреже у деловима насеља у којима до сада није постојала. Тако је урађена мрежа у целим улицама Николе Тесле, Патријарха Павла и Виноградској, у улици Шесте војвођанске бригаде до краја и у делу Сремске улице.
Начелник Општинске управе Општине Пећинци Жељко Трбовић је поздрављајући присутне рекао да је овог пролећа електромрежа продужена у свим насељима пећиначке општине, у којима су савети месних заједница изразили потребу за доградњом мреже.
„Данас сам јако пријатно изненађен гестом мештана Пећинаца који су препознали наш труд и одлучили да га на овакав начин награде. Изградња инфраструктуре и унапређење квалитета живота становника наше општине је обавеза локалне самоуправе, али свакако прија када вам неко на овакав начин стави до знања да је задовољан вашим радом и ја сам захвалан овим људима на пажњи коју су нам указали“ – рекао је Трбовић.
Гордан Димитрић, један од власника плацева у Улици Патријарха Павла, рекао нам је да је надостатак електромреже у овој улици спречавао градњу кућа.
„Власници плацева су се због недостатка електромреже тешко одлучивали на градњу објеката, а многи потенцијални купци слободних плацева су одустајали од куповине када чују да у овом делу насеља нема струје. Сигуран сам да ће постављање електромреже убрзати изградњу овог дела Пећинаца“ – сматра Димитрић.
Ових дана у улицама у којима је дограђена електромрежа биће постављена и улична расвета.