Општина Пећинци
Петак, 27. Новембар 2015.

Шимановачки основци доминирали на општинском такмичењу у малом фудбалу

Повратак

У организацији ОШ “Слободан Бајић Паја” из Пећинаца у спортској хали у Доњем Товарнику, 26. новембра је одржано општинско такмичење у малом фудбалу за ученике основних школа са територије општине Пећинци. Турнир је отворио председник Спортског савеза “Развој спортова” Синиша Ђокић који је младим спортистима пожелео пуно среће и успеха и скренуо им пажњу да је у спорту најважнији фер плеј.

У женској конкуренцији убедљиво прво место заузела је екипа шимановачке основне школе (на слици горе) победивши екипу из Купинова са 7:1 и екипу из Пећинаца са 10:0. Друго место заузела је екипа школе из Купинова победивши екипу из Пећинаца резулататом 6:1.

И међу дечацима, најбоља је била екипа из основне школе из Шимановаца, затим екипа из Пећинаца док је треће место заузео тим из Купинова. Резултати утакмица у конкуренцији дечака су: Шимановци – Купиново: 1-0, Купиново – Пећинци: 1-3, Пећинци – Шимановци: 1-2.

Победници општинског турнира, борбу за што бољи пласман наставиће на окружном такмичењу.