Четвртак, 21. Мај 2015.

Шаховски турнир окупио сениоре и јуниоре

У оквиру спортског програма манифестације “Дани општине Пећинци 2015” одржан је и турнир у брзопотезном шаху за сениоре и омладинце. Десет сениора и 6 омладинаца, такмичили су се на летњој позорници иза Културног центра у Пећинцима, а у предаху су могли да се освеже и послуже посластицама са оближњег Базара домаће радиности на којем удружења жена пећиначке општине свакодневно нуде разноврсне домаће колаче.

У јуниорској конкуренцији убедљиво је победио Сава Нинковић из Попинаца са максималним учинком од 9 поена. Другопласирани Милош Ђурђевић из Пећинаца освојио је 5,5 поена, док су Ненад Тошић и Петар Јовановић поделили треће место освојивши по 5 бодова. За њима следе пећинчанин Милош Наић са 3, и једина девојчица на овом турниру, Наташа Максић из Огара са 2,5 поена.

У сениорској конкуренцији највећи број бодова је освојио Слободан Зарић из Сремских Михаљеваца и са 9 поена заузео прво место. Одмах за њим, са учинком од 8 поена, следи Дејан Јовановић из Прхова, а треће место је припало Божидару Јовановићу, такође из Прхова, са освојених 6,5 поена. Међу сениорима такмичили су се и Сава Костић из Доњег Товарника (5,5), Зоран Вуков из Пећинаца (3,5), Славиша Спасић (3,5) и Владимир Шарић (3,5) из Шимановаца, Ивица Наић (3) и Војислав Поповић (1,5) из Пећинаца и Радован Васић из Прхова (0,5).

Награде су, првопласиранима у обе категорије доделили представници Спортског савеза “Развој спортова” из Пећинаца, који је и коорганизатор турнира.