Greenfield локације

Чланице удружења жена са територије пећиначке општине и ове године су се потрудиле да обележе највећи хришћански празник Ускрс – било да су гостовале другим удружењима, било да су организовале такмичења у куцању шареним јајима у свом месту, тек свака од њих је на свој начин дала допринос лепој традицији украшавања ускршњих јаја.
Удружење жена „Мајка Ангелина“ из Купинова и Удружење жена „Сремица“ из Пећинаца учествовала су на традиционалној забавној ускршњој манифестацији у Дворовима у Републици Српској, коју организује Удружење жена „Бели анђео“ из овог места. Поред бројних награда, и пећиначка удружења освојила су награде у две категорије – УЖ „Мајка Ангелина“ освојило је прво место за најстарију технику фарбања јаја, док је УЖ „Сремица“ освојило прво место за фарбање јаја креп папиром.
У исто време, у Шимановцима, чланице Удружење жена „Шимановчанке“ организовале су за најмлађе суграђане традиционалне ускршње радости под покровитељством Општине Пећинци, Савета месне заједнице Шимановци, као и бројних појединаца и фирми из Шимановаца.
По речима Душице Милошевић, председнице овог удружења, ове године припремиле су и уручиле 200 ускршњих пакетића најмлађима. Као и претходних година, организовано је и такмичење у куцању ускршњим јајима, бирано је најлепше украшено јаје, а уручена је и специјална награда за најлепше традиционално украшено ускршње јаје. Победник је добио патуљастог зеца