Уторак, 11. Јул 2023.

Обележавање славе почело Котлићијадом

Обележавање сеоске славе у Доњем Товарнику, Петровдана, почело је у недељу Котлићијадом у организацији Месне заједнице, а за титулу шампиона у спремању паприкаша такмичило се 15 екипа из целе општине.

Како нам је рекао председник жирија Иван Томашевић, све екипе су показале завидно кулинарско умеће и жири није имао лак посао, али је на крају најуспешнија била најмлађа екипа Апокалипса из Доњег Товарника. Други најбољи паприкаш скувала је екипа Војводинашуме из Купинова, док је треће место освојила екипа Павијани из Доњег Товарника. Организатор је за победнике обезбедио пехаре, а Ловачко друштво Доњи Товарник је свакој екипи поклонило нови котлић.

На турниру у малом фудбалу наступило је 16 екипа, а прво место је освојила екипа Грин бојс (Green boys) из Руме. Турнир је имао и хуманитарни карактер, а 80.000 динара оствареног прихода је уплаћено за лечење Мине Пошарац из Руме.

У недељу је одигран и брзопотезни турнир у шаху, на којем је учествовало 10 играча, а након девет кола, уз темпо игре 5 минута по играчу, победио је мајсторски кандидат из Сремских Михаљеваца Лазар Бабић (ШК „Доњи Срем“ Пећинци). Друго место је освојио Дејан Јовановић из Прхова (ШК „Шимановци“), а треће Драган Рајак из Попинаца (ШК „Доњи Срем“ Пећинци). Пехаре за најуспешније обезбедио је Спортски савез „Развој спортова“, а подршку у организацији турнира пружила је Месна заједница Доњи Товарник. Судио је међународни шаховски судија из Шимановаца Владимир Шарић.