Општина Пећинци
Понедељак, 7. Новембар 2022.

Успешна серија Срема

Повратак

У оквиру 13. кола Сремске лиге, у Сремским Михаљевцима су се састали домаћи ФК „Срем“ и гости из Попинаца ФК „Напредак Меридиан“.

Домаћи тим наставио је серију утакмица завршених са позитивним резултатом - у последњих седам утакмица, четири победе и три нерешена меча - од 21 могућа бода, 15 освојених.

Фудбалери Срема повели су у 33. минуту: Јовановић добија на десној страни лопту у близини казненог простора, где прелази двојицу одбрамбених играча Напретка и шутем погађа леви горњи угао гола Николића. Четири минута касније 2:0: Опачић враћа лопту свом голману Николићу, који не успева да је исконтролише и практично је поклања Цветковићу. После гола Вукелића у 66. минути и смањивања предности домаћина на 2:1, чинило се да утакмица добија други ток. Међутим, у 70. минуту, Комазец пробија по десној страни, голман Николић касни са интервенцијом, те омогућава Цветковићу да се по други пут упише у листу стрелаца и то је 3:1. Коначан резултат поставља Новић одличним шутем са око 25 метара.

Коначан резултат: Срем – Напредак Меридиан 4:1 (2:0)

СРЕМСКИ МИХАЛјЕВЦИ Игралиште: ФК Срем. Гледалаца: 150. Судија: Александар Скакавац (Рума). Помоћници: Дејан Билић (Моровић) и Стефан Мијановић (Адашевци). Стрелци: 1:0 Јовановић у 33, 2:0 Цветковић у 33, 2:1 Вукелић у 66, 3:1 Цветковић у 70. и 4:1 Новић у 78. минуту. Жути картони: Радовановић и Тошић (Напредак Меридиан).

СРЕМ: Опачић, Јовановић (од 60. Хелајзен), Стикић, Маричић, Цветковић, Комазец (од 80. Ранковић), Бежановић (од 68. Живковић), Турчиновић, Бајловић, Вујасиновић, Новић (од 80. Ранковић).

НАПРЕДАК МЕРИДИАН: Д. Николић, Миросављевић, Јакшић, Тодоровић, Вукосављевић, Јовановић (од 52. Минић, од 75. Чубрило), Спишић (од 52. Драгишић), И. Николић (од 75. Павловић), Опачић, Радовановић (од 52. Вукелић), Тошић.