Понедељак, 31. Октобар 2022.

Шимановчани поражени у гостима

У оквиру 11. кола Међуопштинске лиге Срем – Исток, шимановачки Хајдук 1932 гостовао је Полету у Новим Карловцима.

У 15. минуту расположен за игру Кесић погађа пречку гола Хајдука 1932, да би се у 38. минути најбоље снашао пред голом Митровића и довео Полет у вођство. Међутим, оно је трајало свега пет минута: млади Босанчић у 43. минути кажњава неодлучност домаће одбране. У наставку утакмице домаћин је био убедљивији у сваком погледу. Најпре је Кесић у 50. минути поново уписан у листу стрелаца: после продора Радосављевића по боку и центаршута, прихвата повратну лопту и шаље је у мрежу гостију. Само пет минута касније лопта је била поново у мрежи Хајдука 1932: стрелац је био Николић.

Очекивано Полет је дошао до нових бодова, који су га задржали на лидерској позицији.

Коначан резултат постављен је у 45. минуту: убачену лопту са десне стране, која је дуго путовала на другу стативу, главом шаље у гол искусни Марковић.

Коначан резултат: Полет (НК) – Хајдук 1932 4:1 (1:1)

НОВИ КАРЛОВЦИ. Игралиште: ФК Полет. Гледалаца: 100. Судија. Александар Панић (Београд). Стрелци: 1:0 Кесић у 38, 1:1 Босанчић у 43, 2:1 Кесић у 50, 3:1 Николић у 55, 4:1 Марковић у 85. минуту.

ПОЛЕТ: Башић (од 46. Пашић), Шаровић, Лукић, Митровић, Радосављевић, Кесић, Матић (од 46. Тодоровић), Николић, Делибос, Марковић, Лазић.

ХАЈДУК 1932: Митровић, Предраговић (од 30. Војкић), Томић, Бераковић (од 46. Галиот), Видаков, Ковачевић, Босанчић (од 46. Недић), Лемајић, Врачевић, Савић, Петровић (од 15. Миловановић).