Понедељак, 31. Октобар 2022.

Бодови за Камени на домаћем терену

У оквиру 11. кола Међуопштинске лиге Срем – Исток у Ашањи су се састали домаћи фудбалери Каменог и гости из Врдника фудбалери Рудара.

Већ у 6. минути шок за домаће навијаче: после дуге лопте пред гол Каменог, домаћа одбрана слабије реагује. Богданов прихвата одбијену лопту на око 25 метара гола и сјајним ударцем, лобује Ивановића. Потом, Камени пропушта две колосалне шансе преко Салија у Вудраговића: Кисурић је био на висини задатка. У 28. минуту поравнање резултата: после центаршута са леве стране, Радојчић је бржи од гостујућег голмана.

Друго полувреме протиче у изједначеној игри. У 76. минути Сали погађа стативу гола Рудара. У 80. минути, због преоштрог старта, Поповић добија други жути - црвени картон. То је био додатни мотив да домаћин крене на све или ништа. Упорност се исплатила у четвртој минути надокнаде времена: после центаршута Радојчича, на другој стативи најбоље се снашао Васић, који постиже гол за коначан резултат.

Коначан резултат: Камени – Рудар 2:1 (1:1)

АШАЊА. Игралиште: ФК Камени. Гледалаца: 150. Судија: Никола Ђурић (Инђија). Стрелци: 0:1 Богданов у 6, 1:1 Ј. Радојчић у 28, 2:1 Васић у 90 + 5 минуту. Жути картони: Милутиновић и П. Јовановић (Камени), Поповић, Крчић, Вишњовски, Лужајић и Пардовицки (Рудар). Црвени картон: Поповић, други жути (Рудар).

КАМЕНИ: Ивановић, Добриковић, Асани, Васић, Радојчић, Сали, Добрић, Пилиповић, Вудраговић (од 46. Милеуснић), Милутиновић и П. Јовановић.

РУДАР: Клисурић, Поповић, Нинковић, Крчић, Вишњовски, Лужајић, Дубравац (од 90 + 4). Гвока, Богданов, Михајловић, Пардовицки, Вулетић.