Петак, 28. Октобар 2022.

Слобода убедљива на домаћем терену

Током утакмице осмине финала Купа подручног фудбалског савеза Срем, фудбалери Слободе из Доњег Товарника ефикаснијом игром против фудбалера Омладинца из Нових Бановаца изборили су пласман у четвртфинале Купа.

Домаћин је повео голом Павловића у 49. минуту из слободног ударца (скраћени корнер). Доминација Слободе потврђена је у 61. минуту: велика гужва у казненом простору Омладинца, одбијену лопту прихвата Пилиповић и добро одмереним ударцем шаље лопту у доњи леви угао гола Кнежевића за 2:0. Све дилеме, ако их је и било, отклонио је голом Вукотић у 77. минуту, када је на најбољи начин материјализовао брзу контру Слободе.

Коначан резултат: Слобода – Омладинац 3:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК. Игралиште: ФК Слободе. Гледалаца: 50. Судија: Владимир Блажон (Рума). Помоћници: Бранислав Љубинковић (Рума) и Немања Павловић (Шабац). Стрелци: 1:0 Павловић у 49, 2:0 Пилиповић у 61. и 3:0 Вукотић у 77. минуту. Жути картони: Терзић и Аћимовић (Слобода).

СЛОБОДА: Кромпић, Глишић (од 46. Лазаревић), Кубуровић, Јосимов, Терзић (од 82. Калајџић), Ђуричић, Аћимовић, Н. Павловић (од 79. Ђорић), Милинковић (од 79. Видић), Пилиповић, Јошић (од 46. Вукотић).

ОМЛАДИНАЦ: Кнежевић, Тривић, Мисић, Максимовић, Мићић, Миленковић, Симоновић, Стевановић, Биочанин, Лажајић, Иванчевић.