Понедељак, 17. Октобар 2022.

Напредак убедљив на домаћем терену

У оквиру 10. кола Сремске лиге, фудбалери Напретка дочекали су јуче у Попинцима фудбалере Партизана из Витојеваца. Убедљивом и ефикаснм игром, већ после тридесетак минута игре, Напредак је створио убедљиву и недостижну предност. Домаћин је дошао у предност у 18. минути - након серије дриблинга, Драгишић шутира, а лопта на путу ка голу погађа Минића и завршава у мрежи. Предност је Напредак увећао у 26. минути - Драгишић продире по левој страни, центрира на другу стативу где лопту прихвата Вукелић, спушта је Минићу, који рутински постиже гол. Само пар минута касније 3:0, после сјајно шута Драгишића. Коначно, у 56. минуту Тодоровић голом материјализује продор.

Коначан резултат: Напредак – Партизан 4:0 (3:0)

После друге узастопне победе, Напредак је међу пет првопласираних екипа, којих дели само бод.

ПОПИНЦИ. Игралиште: ФК Напредак. Гледалаца: 150. Судија: Марко Шљепица (Нови Бановци). Стртелци: 1:0 Минић у 18, 2:0 Минић у 24, 3:0 Драгишић у 27 и 4:0 Тодоровић у 56. минуту. Жути картон: Богичевић (Партизан).

НАПРЕДАК: Д. Николић, Минић, Вукосављевић, Миросављевић, Пршић (од 60. Јакшић), Вукелић, Тодоровић, Весић, И. Николић, Драгишић (од 75. Тошић), Радовановић.

ПАРТИЗАН: Сабо, Конц, Бабић, Зејић, Марковић, Богићевић, Гавриловић (од 46. Радовић), Петровић, Ђуровић (од 46. Трипић), Пајић, Јањић.