Уторак, 4. Октобар 2022.

Брестач избио на чело табеле

У оквиру 4. кола Општинске лиге Пећинци, фудбалери ОФК Брестача дочекали су госте из Карловчића, у дуго очекиваном дерби мечу општинске лиге.

Већ после двадесетак минута игре постало је јасно у ком ће се правцу утакмица развијати. Домаћин је повео у 10. минуту голом Марковића, после центаршута Обреновића. Пар минута касније прилика за Ловац: шут Дејана Гарашанина брани Симић. Најлепши детаљ на утакмици виђен је у 15. минуту: сјајан шут Обреновића са око 25 метара и лопта завршава иза леђа Стојановића. Голом Цветковића у 43. минуту голом Цветковића потврђена је апсолутна доминација домаћина, који на одмор одлази с предношћу од 3:0.

У наставку утакмице, добар шут Луке Деврње, али лопта погађа стативу гола Симића. Коначно, голом Брковића у 80. минуту стављена је тачка на општински дерби.

Коначан резултат: ОФК Брестач – Ловац 4:0 (3:0)

ОФК Брестач се овом утакмицом реванширао Ловцу за недавни пораз у финалу Купа ОФС Пећинци, а у самом врху табеле дошло је до смене, те је сада ОФК Брестач на челној позицији.

БРЕСТАЧ. Игралиште ОФК Брестача. Гледалаца: 150. Судија: Ненад Михајловић (Шимановци). Стрелци: Марковић у 10. Обреновић у 15, Цветковић у 43. и Брковић у 80. минуту. Жути картони: М. Гарашанин, Митровић и Радосављевић (Ловац).

БРЕСТАЧ: Симић, Брковић, Марин (од 71. Вукосављевић), Обреновић, Д. Ковачевић, Михајловић (од 83. Ристивојевић), Томић, Цветковић, Ивановић (од 80. Стјепановић), Марковић, М. Ковачевић.

ЛОВАЦ: Стојановић, Клинчаревић (од 54. Радосављевић), Петковић, М. Гарачанин, Вукашиновић, Гмизић (од 15. Митровић), Бошковић, Д. Гарашанин (од 70. Л. Деврња), Јевђенић (од 54. Бојковић), Деврња, Дроњак.