Четвртак, 28. Јул 2022.

Пријатељска утакмица дугогодишњих спортских пријатеља

Пећиначки Доњи Срем 2015 гостовао је јуче дугогодишњим спортским пријатељима Првом мају у Руми, у новој пријатељској утакмици, у оквиру припрема за наредну сезону.

Румски српсколигаш је повео у 26. минути: после продора младог Маринковића и сјајне асистенције Угрици, лопта долази до Маринковића, који погађа голмана Млинаревића. На одбијену лопту натрчава Савић и главом је шаље у гол. Прилику за поравнање резултата пропушта Ђурић у 36. минуту, после великог неспоразума домаће одбране - његов шут са 16 метара одбранио је Стаилковић.

Прву прилику за изједначење у наставку утакмице, у 60. минуту, пропушта Марковић, док у 83. минуту гол за 2:0 постиже Цветковић.

Коначан резултат: Први мај – Доњи Срем 2015 2:0 (1:0)

РУМА. Игралиште: ФК Први мај. Судија: Срђан Кавгић (Рума). Стрелци: Савић у 26. и Цветковић у 83. минуту (Први мај).

ПРВИ МАЈ: Стаилковић, Џибрић, Којић, Николић, Грбовић, Радовић, Мирчетић, Угрица, Маринковић, Бобар, Савић. Играли су још: Владисављевић, Мандић, Шуман, Симеуновић, Благојевић, Тесла, Цветковић и Божовић.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Млинаревић, Рудан, Омега, Јуришић, Максимовић, Крнета, Ђурић, Марковић, В. Љубојевић, Владисављевић, Кокир. Играли су још: Јовановић, Вукмановић, Аћимов, Ђорђев, А. Љубојевић, Девић, Радивојевић и Мркела.