Четвртак, 21. Април 2022.

Нова три бода за Пећинчане

Утакмице ванредног 23. кола Војвођанске лиге – Југ одигране су јуче, а фудбалери Доњег Срема 2015 дочекали су на Сувачи фудбалере Јединства из Руменке.

Пећиначки зонаш у резултатску предност долази већ у 5 минуту - после убачене лопте Јешића, на правом месту пред голом зонаша из Руменке најбоље је био постављен Кокир који рутински шаље лопту иза леђа Видаковића. Неколико минута касније Миловановић не кажњава кикс домаће одбране. У 25. минуту виђен је леп шут Адамовића, који није донео дуплирање предности Доњег Срема 2015. Лепу прилику је имало Јединство у 39. минуту, после скок-шута Тришића, али голман домаћина, Јелача, био је на висини задатка. Неколико минута пре краја првог полувремена, ипак, долази до поравнања резултата, када је стрелац био Самарџић.

После десетак минута игре у наставку утакмице нова промена резултата - тежак кикс одбране Јединства кажњава Секулић. Гости се нису предавали, те у 55. минуту организују брзу контру, Кања је у сјајној прилици, али, не успева да савлада Јелачу. У 87. минуту последња прилика на утакмици - после катастрофалне грешке последње линије одбране Доњег Срема 2015, Илић се нашао очи у очи са Јелачом. Срећом по домаћина, све се окончало без последица.

ПЕЋИНЦИ. Игралиште: Спортски центар „Сувача“. Гледалаца: 150. Судија: Огњен Митровић (Рума). Помоћници: Зоран Рапорт (Сремска Митровица) и Стефан Колџић (Никинци). Делегат: Стојша Јовановић (Рума). Стрелци: 1:0 Кокић у 5, 1:1 Самарџић у 41, 2:1 Секулић у 54. минуту. Жути картони: Кокир, Перишић, Зорић и Вукмановић (Доњи Срем 2015); Илић, Миловановић и Тришић (Јединство).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Н. Радосавјевић (од 46. Марковић), Адамовић (од 46. Зејић, од 86. Љубојевић), Кокир, Перишић, Зорић, Секулић, Рудан (од 23. Рудан), Јешић (од 63. Штетић), Радивојевић и Вукмановић.

ЈЕДИНСТВО: Видаковић, Рац, Ђекић, Радека (од 60. Петровић), Самарџић, Илић, Ивановић, Миловановић (од 46. Кања), Јовишић (од 71. Јелић), Тришић и Јовановић (од 46. Поштић).

Коначан резултат: Доњи Срем 2015 – Јединство 2:1 (1:1)

Резултати ванредног 23. кола Војвођанске лиге – Југ

Раднички (Нова Пазова) – Будућност (Салаш Ночајски) 4:1, Слога (Ердевик) – Цемент (Беочин) 2:2, РФК Нови Сад 1921 (Нови Сад) – Младост (Бачки Јарак) 1:0, Доњи Срем 2015 (Пећинци) – Јединство (Руменка) 2:1, Индекс (Нови Сад) – Слобода (Доњи Товарник) 2:0, Ветерник – Хајдук (Дивош) 1:1, Слога (Темерин) – Раднички (Шид) 2:0 и Дунав (Стари Бановци) – Подунавац (Белегиш) 1:0.

Табела: 1. РФК Нови Сад 1921 (38:15) 49, 2. Доњи Срем 2015 (34:21) 43, 3. Хајдук (46:21) 42, 4. Слога (Ердевик), (35:20) 40, 5. Подунавац (20:17) 36, 6. Слобода (39:29) 34, 7. Слога (Темерин), (29:33) 34, 8. Раднички (Шид), (30:24) 33, 9. Јединство (23:24) 30, 10. Индекс (33:35) 30, 11. Ветерник (30:38) 30, 12. Раднички (Нова Пазова), (22:24) 28, 13. Дунав (17:41) 24, 14. Цемент (22:30) 22, 15. Будућност (24:44) 17 и 16. Младост (18:44) 17 бодова.